Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

СКВОР організувала у Львові Літній інститут для вчителів України

Автор:

|

Серпень 15, 2018

|

Рубрика:

СКВОР організувала у Львові Літній інститут для вчителів України

Учасники Літнього інституту

Світова координаційна виховно-освітня рада (СКВОР) Світового конґресу Українців (СКУ) на чолі з Оксаною Винницькою-Юсипович організувала у Львові діяльність Літнього інституту для українських вчителів із Львівської та Донецької областей.
Цього року Літній інститут, який започаткував Інститутом професійного розвитку вчителів (ІПРВ) при СКВОР 1992 року для поширення серед освітян України сучасних методик навчання, поновив свою діяльність після кількарічної перерви.
Літній інститут-2018 привітала Лілія Гриневич, міністр освіти та науки України, котра зокрема зазначила: «Повернення в Україну блискучої команди викладачів ІПРВ саме тепер, напередодні запуску Нової української школи, є глибоко символічним. Адже завдяки Інститутові, співпраця з яким розпочалася з перших днів становлення освіти незалежної України, формується мережа аґентів змін в українській освітній спільноті. Так створювалися передумови для сьогоднішнього поступу».
У роботі Літнього інституту-2018 взяли участь 30 команд шкіл зі Львова та Львівської і Донецької областей в складі директора, двох заступників директора, учителя природознавства, учителя української мови, учителя іноземної мови та шкільного психолога, а також викладачів Львівського обласного інституту післядипломної освіти (ЛІОППО) та методистів Навчально-методичного центру освіти Львова. Особлива увагу зосередили на віковій категорії учнів 5-9 класів.
Викладачами Літнього інституту-2018 були освітяни з Канади: Надія Луців і Богдан Колос (курс для директорів), Христина Юрчук (курс для заступників директорів із навчальної роботи), Оксана Винницька-Юсипович (курс для заступників директорів із початкової освіти), Меланія Ковалюк (курс для шкільних психологів), Борислав Білаш (курс для вчителів природничих наук), Софія Березовська (курс для вчителів української мови) й Ірина Перегінець (курс для вчителів іноземної мови).
Співвикладали під час Літнього інституту-2018 освітяни з України: Катерина Гороховська, Павло Гнус та Оксана Росипська (курс для директорів), Світлана Мазур (курс для заступників директорів із навчальної роботи), Людмила Копина, Марія Логуш, Олена Гальвіцька та Лідія Хоршунова (курс для заступників директорів із початкової освіти), Ірина Хміль (курс для шкільних психологів), Людмила Земба, Лідія Андрушко та Мар’яна Боднар (курс для вчителів природничих наук), Анна Байовська (курс для вчителів української мови) та Світлана Матис (курс для вчителів іноземної мови).
На підсумковому представленні проектів розвитку шкіл, які було підготовлено протягом Літнього інституту-2018, були присутні Любомира Мандзій і Надія Оксенчук, директори департаментів освіти Львівської та Донецької областей відповідно.
Підсумовуючи діяльність Літнього інституту-2018, було домовлено, що директори та голова СКВОР 2018/2019 навчального року відвідають школи, які взяли участь у роботі цього інституту, й ознайомляться з результатами новацій.
Почесними гостями Літнього інституту-2018 стали Надзвичайний і Повноважний посол Канади в Україні Роман Ващук, заступник директора Інституту модернізації змісту освіти МОН Роман Шиян, міський голова Львова Андрій Садовий, голова Львівської обласної адміністрації (ЛОДА) Олег Синютка, директор Департаменту гуманітарної політики Львівської міської ради (ЛМР) Галина Слічна та начальник Управління освіти ЛМР Зоряна Довганик.
Особливими гостями стали Михайло Брегін, колишній директор Департаменту освіти, науки, сім’ї та молоді ЛОДА, котрий у 1990-2000-х рр. організовував Літні інститути в різних областях України, а також Любомира Ривко, перший директор Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків з діаспорою, в якому у ранніх 1990-х рр. відбувалися перші семінари, зустрічі та курси, під час яких освітяни діаспори ділилися досвідом із освітянами України.
Діяльність Літнього інституту-2018 забезпечили ІПРВ при СКВОР в співпраці з Міністерством освіти і науки України (МОН) та ЛІОППО. Фінансову підтримку для курсів надали Канадсько-українська фундація (Канада), кредитова спілка «Будучність» (Канада), Департамент освіти і науки ЛОДА та Департамент гуманітарної політики ЛМР. «Із нетерпінням чекаю відвідин шкіл разом із директорами департаментів, що дасть можливість ознайомитися з втіленням у життя інноваційних проектів, над якими ми працювали впродовж цих двох тижнів, та ще й далі зміцнювати нашу співпрацю», — заявила д-р Винницька-Юсипович.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply