Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 18, 2021

СКУ звернувся до ООН щодо переслідувань українців у РФ

Автор:

|

Жовтень 01, 2021

|

Рубрика:

СКУ звернувся до ООН щодо переслідувань українців у РФ
Мішель Бачелет

Світовий конґрес українців (СКУ) спрямував офіційне звернення на ім’я Мішель Бачелет, Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй (ООН) із прав людини, у зв’язку зі зростаючими порушеннями прав людини етнічних українців у Російській Федерації (РФ) та у відповідь на нові репресивні заходи, нещодавно впроваджені російською владою проти української етнічної меншини.
Раніше, наприкінці червня 2021 року, російський президент Путін ввів у дію драконівські закони, які запроваджують кримінальну відповідальність для російських громадян за зв’язки з так званими небажаними організаціями, до яких додали й СКУ. У зв’язку з таким кроком російської влади, СКУ був вимушений призупинити членство у Світовому конґресі українців усіх складових організацій з Російської Федерації. Впродовж останніх 15 років, шляхом системних залякувань і переслідувань, путінський режим здійснює послідовну політику насильницької асиміляції українців — найбільшої за чисельністю етнічної меншини у Росії.
Як складову частину цієї політики, російська влада провадить системну ліквідацію українських організацій у різноманітних реґіонах РФ, позбавляючи українську меншину інституційних та організаційних основ, а також будь-яких можливостей вивчати рідну мову або практикувати рідну культуру. Ще однією складовою процесу нищення українців у Росії є реанімована російською владою імперська та радянська теза про те, що українці та росіяни нібито є «одним народом». Така політика та постійні придушення призвели до того, що більшість українців у РФ елементарно бояться публічно розкривати свою етнічну приналежність, адже це може становити загрозу для їхньої роботи та безпеки їхніх родин.
«Засудження Верховним комісаром ООН із прав людини брутальних порушень прав людини української етнічної меншини у Російській Федерації та зусиль російського уряду, спрямованих на ліквідацію української громади, стане чітким сигналом підтримки для всесвітньої української громади, яка перебуває на передовій боротьби проти російської дезінформації й аґресії проти українців в усьому світі», — йдеться в офіційному зверненні організації.
Як повідомляв «Міст», СКУ подав позов про порушення прав української діаспори в РФ.
Пресслужба СКУ

About Author

Meest-Online