Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

СКУ засудив акт вандалізму щодо скульптури дівчинки з колосками

Автор:

|

Вересень 05, 2020

|

Рубрика:

СКУ засудив акт вандалізму щодо скульптури дівчинки з колосками
Дівчинка з колосками

Світовий конґрес українців (СКУ) засудив акт вандалізму щодо скульптури «Гірка пам’ять дитинства» на території Національного музею Голодомору-геноциду в Києві та закликав ретельно розслідувати цю справу й забезпечити належну охорону Меморіалу. «У світі триває масова та скоординована кампанія антиукраїнського вандалізму: спроба спаплюжити меморіал Голодомору в Києві, вандалізм на українському цвинтарі в Торонто, сплюндрування місця майбутнього меморіалу жертвам комунізму в Оттаві тощо. Усе це — намагання кремлівських пропаґандистів переписати історію нашого народу, викреслити пам’ять мільйонів українських жертв тоталітарного режиму та посіяти розбрат у наших світових громадах. Україна й світовий український народ об’єднуються перед лицем сучасного підступного ворога та стоять на захисті нашої пам’яті, нашої правди. Мусимо докласти всіх зусиль, щоб ефективно протидіяти антиукраїнським провокаціям російських ляльководів на глобальному рівні», — зазначив Павло Ґрод, президент СКУ.
Світовий конґрес українців звернувся до Міністерства внутрішніх справ України, наголосивши на необхідності ретельного розслідування та забезпечення відповідної охорони Меморіалу. СКУ також надіслав листа Володимиру Зеленському та ряду інших українських посадовців високого ранґу, закликавши висловити публічну позицію засудження цього злочину як злочину проти українського народу. В СКУ закликали президента України взяти розслідування справи та якнайшвидше відновлення скульптури під особистий контроль.
Представники української діаспори зауважили, що скульптура «Гірка пам’ять дитинства», більше відома як «Дівчинка з колосками», є міжнародно впізнаваним символом однієї з найтраґічніших сторінок історії України. «Світові українські громади встановили такі самі скульптури по світі, вшановуючи мільйони невинних жертв Голодомору й їхніх нащадків. Для кожного українця такі меморіали — священні місця скорботи й пам’яті», — йдеться в заяві.
Скульптуру «Гірка пам’ять дитинства» на території Національного музею Голодомору-геноциду спаплюжили напередодні святкування Дня Незалежності України. В Музеї Голодомору зазначили, що наразі скульптуру демонтували для реставрації. За попередніми даними, на ній немає пошкоджень. На місці злочину працювала поліція.
Олеся Стасюк, генеральна директорка Музею Голодомору, назвала те, що вчинили зі скульптурою «Гірка пам’ять дитинства», неприпустимим актом наруги над пам’яттю всієї нації. У музеї пообіцяли зробити все можливе, щоб найближчим часом скульптура повернулася на своє місце.
Як повідомляв «Міст», раніше вандали пошкодили українську церкву.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply