Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 28, 2021

СКУ запропонував створити орган із питань зовнішньої міґрації

Автор:

|

Серпень 11, 2020

|

Рубрика:

СКУ запропонував створити орган із питань зовнішньої міґрації
Денис Шмигаль

Світовий конґрес українців (СКУ) надіслав Денису Шмигалю, прем’єру України, пропозицію про створення міжвідомчого (консультативно-дорадчого) органу з питань зовнішньої міґрації при Кабінеті Міністрів України (КМУ) на чолі з віцепрем’єром України.
Актуальність такої пропозиції надзвичайно висока, адже головну відповідальність за питання трудової міґрації зараз несе Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, що перейняло повноваження у відповідній сфері від Міністерства соціальної політики України. Втім, широке коло питань, що стосуються міґраційної політики, належать до компетенції інших державних органів та установ.
Над детальною розробкою пропозиції працювала Робоча група СКУ з питань зовнішньої трудової міґрації, одним із пріоритетних напрямків діяльності якої є вплив на формування політики уряду щодо зовнішньої трудової міґрації в Україні.
Згідно з пропозицією Робочої групи СКУ, головні завдання такого дорадчо-консультативного органу передбачатимуть: координацію розробки та впровадження державної політики в галузі міґрації й українців у світі; формування стратегічного бачення міґраційних проблем у контексті розвитку держави та сучасних глобальних проблем; розробку пропозицій і рекомендацій щодо відповідних планів і програм; експертизу проєктів правових актів у відповідній сфері; оцінку міґраційної ситуації та результатів імплементації державної міґраційної політики, виявлення проблемних питань; періодичну підготовку відповідних звітів та арґументоване інформування суспільства.
Також у пропозиції йдеться про те, щоб розглядати в контексті міґраційної політики питання: створення умов і можливостей для повернення українських трудових міґрантів; інтеграції прибульців в українське суспільство; розбудови економічних зав’язків і залучення іноземних інвестицій із використанням потенціалу української діаспори за кордоном; сприяння прозорим переказам коштів, зароблених трудовими міґрантами в країнах працевлаштування; міждержавних угод із працевлаштування, пенсійного та соціального страхування, уникнення подвійного оподаткування й їхньої реалізації; забезпечення національно-культурних, освітніх і мовних потреб громадян за кордоном, підтримки освітніх програм; протидії торгівлі людьми і нелегальній міґрації; укріплення українських громад за кордоном, що допомагають відстоювати інтереси України у світі.
«Світовий конґрес українців пропонує механізм координації державної політики у сфері міґрації, що буде дієвою підтримкою українських трудових міґрантів у цей непростий час. Такий міжвідомчий орган дасть змогу віднайти ефективні відповіді на сучасні виклики, пов’язані зі зовнішньою трудовою міґрацією, що загострилися в період пандемії», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
Пресслужба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply