Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

СКУ занепокоєний ініціативами, які можуть зашкодити демократії та прозорості в Україні

Автор:

|

Лютий 05, 2020

|

Рубрика:

СКУ занепокоєний ініціативами, які можуть зашкодити демократії та прозорості в Україні

Cвітовий конґрес українців (СКУ) та світова українська діаспора поділяють стурбованість громадянського суспільства у зв’язку з процесами в Україні та кількома запропонованими законопроєктами. Зокрема, занепокоєння викликають:

Питання політичного правосуддя
СКУ стурбований останніми новинами у розслідуванні справи резонансного вбивства Павла Шеремета, а також ознаками політичного переслідування лідерів окремих політичних сил в Україні, в т. ч. п’ятого президента України Петра Порошенка.
Хотіли б ще раз підкреслити важливість дотримання принципів верховенства права та неможливості здійснення політичного правосуддя й тиску на судову гілку влади. Будь-які розслідування мають відбуватися у повній відповідності до норм чинного законодавства, а не скеровуватися політичними рішеннями. Це є першочергові завдання для утвердження міжнародного іміджу України як правової держави, адже кожен громадянин України має право на законний захист і справедливий суд.
Окремо хотіли б відзначити занепокоєння недавнім призначенням колишнього адвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова заступником директора Державного бюро розслідувань (ДБР). СКУ поділяє думку значної частини світового українства щодо неприпустимості такого призначення через очевидний конфлікт інтересів п. Бабікова, а також через фактичне нівелювання значення та досягнень Революції гідності. СКУ сподівається на перегляд рішення щодо цього призначення, закликає провести повторний прозорий конкурс на посаду й оприлюднити повну інформацію про перебіг такого конкурсу, не допускаючи дій і рішень, які нищать репутацію ДБР і викликають стурбованість щодо можливості реваншу антидемократичних сил в Україні.

Ініціативи в медіасфері
Законопроєкт про боротьбу з дезінформацією, запропонований Міністерством культури, молоді та спорту України. СКУ поділяє занепокоєння асоціацій засобів масової інформації (ЗМІ), громадських організацій з питань свободи ЗМІ, Національної спілки журналістів України, Європейської федерації журналістів і представника Організації з безпеки та співпраці в Європі з питань свободи слова в тому, що запропонований законопроєкт передбачає надмірне державне регулювання, контроль і потенційну цензуру в ЗМІ, може створити підґрунтя для політично вмотивованих маніпуляцій і неґативно вплинути на професійне саморегулювання журналістів. СКУ підкреслює важливість боротьби з дезінформацією, особливо в умовах російської аґресії. Однак не можна цього робити за рахунок свободи ЗМІ, впливу держави на медіаконтент і спроб державного регулювання журналістської діяльності у країні.
Припинення роботи англомовної, арабської та кримськотатарської редакцій українського телеканалу іномовлення UA|TV. Сьогодні, коли Україна протистоїть гібридній війні Російської Федерації, втілює в життя євроатлантичні прагнення українського народу та водночас реформується і модернізується, надзвичайно важливо мати потужну підтримку з боку міжнародної спільноти. Донесення правдивої інформації до якомога більшого кола держав світу, зокрема, й через український телеканал іномовлення UA|TV англійською, арабською та кримськотатарською мовами, є одним з головних завдань для протидії дезінформації на глобальному рівні. Хоча ми повністю підтримуємо важливу ініціативу створення нового каналу для глядачів на тимчасово окупованих територіях, водночас, це не повинно позиціонуватися як вибір «або іномовлення англійською мовою для міжнародної спільноти, або мовлення для тимчасово окупованих територій». Це паралельні вагомі завдання для інформаційної політики держави. Тож СКУ закликає якнайшвидше знайти можливість відновити фінансування роботи англомовної, арабської та кримськотатарської редакцій українського телеканалу іномовлення UA|TV та продовжити ефективну стратегію комунікацій про сучасну Україну на глобальному рівні.

Інші законодавчі ініціативи
Законопроєкт щодо земельної реформи в Україні. СКУ закликає забезпечити належні консультації, відповідний аналіз і повне дотримання необхідних процедур перед прийняттям пакету законодавства щодо земельної реформи в Україні. СКУ наполягає на необхідності прийняття ретельно підготовлених, збалансованих і справедливих рішень, що спрямовані на розвиток повноправних, ефективних, гідних і дбайливих господарів своєї землі.
Хоча всі вищезазначені процеси стосуються різних сфер життя в Україні, загалом вони мають ознаки згортання та гальмування демократичних процесів, і тому потребують нагальної уваги задля того, щоб Україна продовжила рух на шляху якісних реформ та подальшого демократичного розвитку. «СКУ продовжує моніторити ситуацію та процесів в Україні, активно співпрацюючи з українським урядом, міжнародними організаціями, дипломатичними місіями та всіма представниками громадянського суспільства. Для цього й організували робочий візит до України Стефана Романіва, першого віцепрезидента СКУ, під час якого заплановані консультації з ключовими партнерами з усіх вищенаведених питань. Світове українство і надалі активно долучається до розбудови програми реформ в Україні та готове надавати подальшу підтримку на цьому шляху», — зазначив Павло Ґрод, президент СКУ.
Преслужба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply