Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

СКУ залучив до співпраці найвидатніших генералів

Автор:

|

Липень 28, 2022

|

Рубрика:

СКУ залучив до співпраці найвидатніших генералів
Девід Петреус

Світовий конґрес українців (СКУ) представив четверо найвидатніших у світі воєначальників, які сформували Стратегічну консультативну раду (SAC) і надаватимуть СКУ підтримку та консультації в рамках кампанії Unite With Ukraine. До команди з безпрецедентним досвідом у веденні війни та стратегічному плануванні увійшли: генерал у відставці Рік Гіллієр, ексголова штабу оборони Канади, керівник Стратегічної консультативної ради; генерал у відставці Веслі Кларк, колишній Верховний головнокомандувач Об’єднаних сил НАТО в Європі; генерал у відставці Девід Петреус, екскомандувач Центрального командування США та сил США і НАТО в Іраку й Афганістані, колишній директор ЦРУ; генерал у відставці Дік Лодервійк Берлійн, екскерівник Генерального штабу Нідерландів.
Стратегічна консультативна рада поставила собі за мету забезпечити 100 тис. бійців із сил територіальної оборони України першочерговими засобами захисту, такими як шоломи, бронежилети, балістичні окуляри та медичні аптечки, про що було заявлено на прес-конференції за участі генералів.
Генерал Гіллієр у червні ц. р. побував в Україні, де зустрівся з міністром оборони Олексієм Рєзниковим, вищими військовими радниками та високопоставленими офіцерами, а також зі захисниками з передової. «Якщо на передовій у військового немає турнікета, він стікає кров’ю і помирає. Я з перших вуст дізнався, з якими проблемами стикаються українці, намагаючись захистити себе і продовжувати боротьбу. Багато хто придбав спорядження за власний кошт або просто зібрав усе, що мав під рукою чи отримав від небайдужих, та цього недостатньо», — поділився він.
Військові експерти об’єдналися на базі фандрейзингової платформи Unite With Ukraine. Через платформу СКУ залучає кошти по всьому світу на придбання спорядження, а Стратегічна консультативна рада забезпечить найвищу експертизу для консультацій, закупівель і доправляння на передову найнеобхіднішого на цей момент війни нелетального спорядження чи обладнання.
«Кампанія Unite With Ukraine вже передала на фронт частину життєво необхідного спорядження, і ми сповнені рішучості продовжувати цю місію, щоб захисники України перемогли російську армію, — заявив генерал Гіллієр. — Українці борються за свою свободу і, зрештою, за нашу також».
«Все зводиться саме до таких організацій, як СКУ, що залучають силу світового громадянського суспільства та фінансові ресурси на підтримку відважних чоловіків і жінок, які б’ються за всіх нас в Україні», — додав генерал Кларк.
А генерал Петреус наголосив, що «у цей вирішальний час світ повинен підтримувати видимість, обізнаність і підтримку українських сил і українського уряду. Тримати цю конкретну війну на перших шпальтах наших газет і дописів у соціальних мережах». Він додав, що озброєння України повинно лише посилюватися. «Я твердо переконаний, що ми повинні виступати за надання всього, що вони можуть ефективно використати, аби захистити свою країну і справді повернути її собі від росіян», — зазначив військовий.
«Ці люди — шахтарі, пекарі, домогосподарки чи банкіри. Вони звичайні цивільні, як ми з вами, які ніколи не могли собі уявити, що ризикуватимуть своїм життям на полі бою, щоб захистити свій дім, — сказав Павло Ґрод, президент СКУ, під час прес-конференції. — Жорстокість, свідками якої вони стали, та насильство, з яким зіштовхнулися без жодної причини, шокує. Ми продовжуємо робити все можливе, щоб збирати кошти для закупівлі та доставки першочергового захисного обладнання, і ми надзвичайно вдячні нашій нещодавно сформованій Стратегічній консультативній раді, яка забезпечить новий рівень експертизи та можливостей нашої кампанії. Для мене велика честь вітати цю команду в строю».
Пресслужба СКУ

Як повідомляв «Міст», СКУ підтримав заклик до єдності в час війни проти РФ.

About Author

Meest-Online