Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 27, 2021

СКУ закликав відстоювати демократичні цінності України

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

У своєму листі від 14 жовтня 2011 року СКУ закликав міжнародне співтовариство відстоювати демократичні цінності у взаєминах із владними структурами України. Цей лист СКУ надіслав 17 високопосадовцям міжнародних інституцій у відповідь на ухвалення вироку й засудження 11 жовтня 2011-го Печерським районним судом м. Києва Юлії Ти­мошенко, лідера опозиції в Україні.

У листі наголошено на стурбованості, яку висловила більшість спостерігачів, міжнародних лідерів і захисників прав людини стосовно політичної вмотивованості судового процесу, що не відповідав міжнародним стандартам справедливості, прозорості та незалежності. Ведучи судовий процес над попереднім прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко за ухвалення нею політичних рішень, владні структури України покладалися на застаріле законодавство радянського зразка. СКУ закликав міжнародне співтовариство:

* активізувати свої дії щодо тиску на українські владні структури з метою звільнення пані Тимошенко з в’язниці на період апеляційного процесу;

* недвозначно заявити про те, що владні структури України не можуть відкрито зневажати основні європейські демократичні цінності, зважаючи на роль української держави у виконанні таких зобов’язань, як головування в Комітеті Міністрів Ради Європи до листопада 2011-го та в Організації з безпеки й співробітництва в Європі 2013-го, а також прийняття наступного року Євро-2012;

* скерувати спостерігачів до Києва для ведення моніторинґу апеляційного процесу в справі пані Ти­мошенко.

Копії цього листа СКУ надіслав Вікторові Януковичу, президенту України, і Ніні Карпачовій, уповноваженій Верхов­ної Ради України з прав людини.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply