Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

СКУ закликав МОН до дистанційного тестування дітей міґрантів

Автор:

|

Серпень 18, 2020

|

Рубрика:

СКУ закликав МОН до дистанційного тестування дітей міґрантів
Павло Ґрод

Робоча група з питань зовнішньої трудової міґрації Світового конґресу українців (СКУ) звернулася до Сергія Шкарлета, виконувача обов’язки міністра освіти та науки України, зі закликом запровадити дистанційне тестування для дітей українських трудових міґрантів, які тимчасово або постійно проживають за кордоном, організувати та провести річне оцінювання та державну підсумкову атестацію (ДПА) учнів-екстернів Міжнародної української школи (МУШ).
Зараз понад 2 тис. учнів-екстернів, дітей українських трудових міґрантів, що проживають в країнах Європейського Союзу, залишаються неатестованими та не мають достовірної інформації, як завершиться 2019/2020 навчальний рік.
18 червня ц. р. вступив у дію Закон України щодо окремих питань завершення 2019/2020 навчального року, який звільнив від тестування, ДПА та зовнішнього незалежного оцінювання (ЗНО) всіх, хто завершує здобуття повної загальної середньої освіти та зобов’язав пройти ЗНО дітей, які планують вступ до закладів вищої освіти (ЗВО) 2020-го.
На жаль, поза увагою дії згаданого закону опинилися діти українських трудових міґрантів, які тимчасово або постійно проживають за кордоном, зараховані як учні-екстерни до загальноосвітнього навчального закладу МУШ та проходять підготовку до атестації для отримання документа про освіту державного зразка України на базі культурно-освітніх центрів, які діють при громадських організаціях закордонних українців.
Через поширення COVID-19 та обмеження міжнародного повітряного сполучення в‘їзд до країн-членів ЄС загалом залишається закритим для громадян України, крім окремих категорій українців. Таким чином представники атестаційної комісії МУШ не можуть виїхати за межі України та провести оцінювання на території країн їхнього перебування.
СКУ закликає Міністерство освіти та науки (МОН) України внести відповідні зміни до Положення про організацію навчально-виховного процесу загальноосвітнього навчального закладу I-III ступенів «Міжнародна українська школа» та запровадити дистанційну форму тестування.
«Підтримка освіти українських дітей за кордоном — один із надважливих пріоритетів діяльності Робочої групи з питань зовнішньої міґрації Світового конґресу українців. В умовах пандемії лише дистанційне оцінювання допоможе дітям українських міґрантів успішно завершити навчальний рік і планувати своє майбутнє», — зазначив Павло Ґрод, президент СКУ.
Пресслужба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply