Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

СКУ закликає здійснювати тиск на владні структури РФ

Автор:

|

Жовтень 22, 2015

|

Рубрика:

СКУ закликає здійснювати тиск на владні структури РФ
Геннадій Афанасьєв

Геннадій Афанасьєв

Світовий конґрес Українців (СКУ) глибоко стривожений нещодавнім зникненням утримуваного під російською вартою українського політичного в’язня Геннадія Афанасьєвa та рішуче закликав міжнародне співтовариство, в т. ч. й правозахисні організації, здійснювати тиск на російську владу, щоб виявити його місцезнаходження.
Геннадій Афанасьєв відмовився давати свідчення на суді над українським режисером Олегом Сенцовим і громадським активістом Олександром Кольченком, заперечив свої попередні свідчення та детально розповів про тортури і тиск, під якими він їх давав. «СКУ шокований продовженням кричущих порушень людських прав українців, незаконно ув’язнених у Російській Федерації (РФ), та закликає міжнародне співтовариство до негайних дій для їхнього якнайшвидшого звільнення», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.
Під тиском світової громадськості режим Путіна був змушений зазнатися, що Геннадія Афанасьєва, засудженого до семи років колонії суворого режиму за звинуваченням у терористичній діяльності на території анексованого Криму, доставили до виправної колонії № 25 в Сиктивкарі та помістили в штрафний ізолятор. За словами адвоката Олександра Попкова, п. Афанасьєва помістили в штрафний ізолятор через знайдене у нього лезо. Сам Геннадій стверджує, що лезо йому підкинули. Незаконно ув’язнений і його захист припускають, що це зробили для того, аби засудженого перевести у суворіші умови утримання в колонії.
Раніше адвокат українця заявляв, що йому невідомо про місце перебування його підзахисного. Повідомлялося, що після винесення вироку його відправили в одну з колоній російської республіки Комі. Геннадій Афанасьєв проходив як обвинувачуваний у тій же справі, що й Олег Сенцов та Олександр Кольченко. Він визнав провину та пішов на угоду зі слідством. Після вироку виступив свідком на процесі у справі Сенцова і Кольченка, та оголосив, що обмовив їх під тиском.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply