Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

СКУ закликає визнати депортованими примусово виселених із ПНР

Автор:

|

Вересень 18, 2020

|

Рубрика:

СКУ закликає визнати депортованими примусово виселених із ПНР

Світовий конґрес українців (СКУ) закликав Верховну Раду України (ВРУ) підтримати законопроєкт № 2038 щодо визнання депортованими громадян України, котрих примусово переселили з території Польської Народної Республіки (ПНР) в 1944-1951 рр.
«Примусове виселення українців — це та сторінка історії, про яку має знати світ і Україна. На всіх рівнях СКУ наголошує на важливості законопроєкту № 2038. Належне визнання цих траґічних подій української історії — наш обов’язок перед теперішніми та майбутніми поколіннями», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
У другу неділю вересня світові українські громади вшановують сумну дату — річницю від початку депортації українців із Лемківщини, Любачівщини, Надсяння, Холмщини, Південного Підляшшя, Західної Бойківщини.
У цей пам’ятний день СКУ разом зі Світовою федерацією українських лемківських об`єднань закликає українців в усьому світі вшанувати траґічну пам’ять, приєднавшись до літургій, покладання квітів до пам’ятників депортації, віртуальних круглих столів, конференцій, які проходять в усьому світі.
День пам’яті українців — жертв примусового виселення встановлено постановою ВРУ від 8 листопада 2018-го. У 1944-1946 рр. понад 482 тис. українців примусово переселили до УРСР. Це здійснили комуністичні режими СРСР і ПНР зі застосуванням терору, репресій, конфіскації майна, обмеження політичних, соціальних, економічних і культурних прав людей. Виселяли українців у різні реґіони УРСР — від Галичини до Причорномор’я, Слобожанщини та Донеччини.
1947-го українців, котрі відмовилися виїжджати до СРСР, в ході акції «Вісла» польська влада депортувала на північ і захід Польщі. Впродовж кількох місяців вивезли майже 150 тис. українців. Ще кілька десятків тисяч українців позбавили батьківських домівок під час обмінів прикордонними ділянками між СРСР та Польщею 1948-го і 1951 року.
Як повідомляв «Міст», велика депресія набула на Західній Україні кривавого характеру.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply