Новини для українців всього свту

Saturday, Sep. 25, 2021

СКУ закликає ВРУ доопрацювати закон про громадянство

Автор:

|

Лютий 19, 2020

|

Рубрика:

СКУ закликає ВРУ доопрацювати закон про громадянство

Cвітовий конґрес українців (СКУ) закликав Верховну Раду України (ВРУ) доопрацювати проєкт закону № 2590 «Про внесення змін до деяких законів України щодо питань громадянства» з метою впровадження дієвих безпекових механізмів в умовах російської аґресії та подальшого залучення української діаспори до розбудови України й її підтримки на міжнародному рівні.
«Питання щодо громадянства містить важливі безпекові та політичні елементи і тому є чутливим як для українців в Україні, так і для українців, котрі проживають за її межами. СКУ готовий і надалі долучатися до опрацювання вищезазначених пропозицій», — заявив Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців.
У листі до Дмитра Разумкова, голови ВРУ, та керівників депутатських фракцій і груп діяч наголосив, що СКУ послідовно обстоює принцип лібералізації законодавства щодо громадянства та наголошує на необхідності створення ефективних запобіжників в інтересах національної безпеки. Деякі з важливих пропозицій СКУ, наданих під час підготовки законопроєкту 2019-го, врахували в проєкті закону, який наразі очікує розгляду.
Водночас президент СКУ закликав український парламент всебічно доопрацювати запропонований до розгляду законопроєкт та врахувати пропозиції СКУ, які б передбачали: спрощення умов набуття громадянства для осіб зі статусом закордонного українця з подальшою можливістю участі в розбудові України; можливості для закордонних українців працювати в органах державної влади та місцевого самоврядування України; впровадження ефективних безпекових запобіжників, зокрема, щодо осіб, причетних до збройної аґресії Російської Федерації; прийняття присяги на вірність Україні при отриманні первинного паспорта громадянина України.
У листі до голови Верховної Ради України, зокрема, йдеться, що багато представників української діаспори прагнуть стати повноцінними громадянами України, не пориваючи своїх зв’язків із країною, в якій вони прожили значну частину свого життя.

Коментар експерта
Микола Томенко, український громадський і політичний діяч:
— Законопроект про подвійне громадянство в Україні, який вніс у Верховну Раду Володимир Зеленський, написаний в інтересах іноземних менеджерів вищого рівня та земельних аферистів. Стаття 4 Конституції України прямо вказує, що в Україні може бути лише одне громадянство. А закон президента — про спрощення процедури отримання громадянства. За ним одержувачі громадянства можуть не знати української Конституції і державної мови. Відтак будуть залучати людей із фінансами, зі зв’язками, тих, хто будуть займати посади, а не простих людей. Вони не виходитимуть із колишнього громадянства, а «нацарюють і втечуть». Для порівняння, в Естонії, Латвії, Чехії, Польщі проводять співбесіду. Ви маєте знати, який прапор у країни, який гімн, якщо хочете стати її громадянином. А в Україні такі люди можуть взагалі нічого не знати і стати міністрами. Нормою про подвійне громадянство можуть також скористатися іноземці, котрі забажають обійти обмеження на купівлю української землі. Тому цей закон він руйнує систему цілісності України.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply