Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 19, 2021

СКУ закликає сприяти звільненню Надії Савченко

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

СКУ закликає сприяти звільненню Надії Савченко

Надія Савченко

Світовий конґрес українців (СКУ) закликає міжнародну спільноту посприяти звільненню пілота Військово-повітряних сил України Надії Савченко, яка була викрадена підтримуваними Росією терористами й перебуває під вартою на території Російської Федерації (РФ), що є порушенням норм міжнародного права.
Надію Савченко взяли в полон 18 червня ц. р. підтримувані Росією терористи в східній Україні, коли вона пішла забирати з поля бою поранених товаришів. Про місцезнаходження Надії Савченко було не відомо, доки Слідчий комітет (СК) РФ не підтвердив, що її утримують в слідчому ізоляторі у Воронежі. Неймовірно, але СК заявив, що офіцера Савченко було затримано після приїзду до Росії без документів, під виглядом біженки.
25 липня ц. р. Апеляційний Воронезький суд відмовив їй у звільненні й ухвалив рішення затримати її під вартою у РФ. Управління Верховного комісара Організації Об’єднаних Націй із прав людини у своєму останньому звіті про Україну, оприлюдненому 28 липня ц. р., відзначило тривожну кількість викрадень і затримань людей у східній Україні. Від середини квітня 2014-го підтримувані Росією терористи викрали у цьому реґіоні 717 осіб.
«Світовий конґрес українців закликає міжнародну спільноту сприяти звільненню українського пілота Надії Савченко й усіх жертв, викрадених підтримуваними Росією терористами», — заявив Евген Чолій, президент СКУ.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply