Новини для українців всього свту

Friday, Feb. 3, 2023

СКУ закликає президента РП переглянути поправки до Закону про ІНП

Автор:

|

Лютий 22, 2018

|

Рубрика:

СКУ закликає президента РП переглянути поправки до Закону про ІНП

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), закликав Анджея Дуду, президента Республіки Польща (РП) переглянути нещодавні поправки до Закону про Інститут національної пам’яті (ІНП). Евген Чолій висловив стурбованість з боку СКУ та 20-мільйонної української діаспори, яку він представляє, в т. ч. понад 1 млн українців у Польщі, щодо законодавства, яке спершу прийняли Сейм і Сенатом РП, а 6 лютого ц. р., було підписано і набуло сили Закону. Президент СКУ висловив побоювання, що нове законодавство, розширюючи повноваження ІНП, буде підживлювати ненависть і ворожнечу між польським і українським народами та, своєю чергою, підтримувати наполегливі зусилля Російської Федерації (РФ) послабити зв’язок, який існує між двома народами та перешкоджає її просуванню на Захід через європейську землю.
Евген Чолій також наголосив на підтримці з боку СКУ заяви Верховної Ради України у відповідь на нове законодавство, яка категорично відкидає політику подвійних стандартів і нав’язування ідеї колективної відповідальності українського народу, а також польські спроби прирівняти дії усіх борців за незалежність України до злочинів двох тоталітарних режимів ХХ ст. — нацистського та комуністичного.
«Світовий конґрес українців твердо вірить, що демократичні переваги досліджень, освіти та відкритого діалогу є основою для примирення та єдності між польським і українським народами та закликає польські владні структури переглянути це законодавство», — заявив президент СКУ.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply