Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

СКУ закликає до мораторію на «Північний потік-2»

Автор:

|

Червень 10, 2021

|

Рубрика:

СКУ закликає до мораторію на «Північний потік-2»
«Північний потік-2»

Світовий конґрес українців (СКУ) закликає федеральний уряд та демократичні партії Німеччини негайно запровадити мораторій на спорудження «Північного потоку-2» (ПП2). Російський газогін, який має бути збудований в обхід східної Європи, та матиме пряме підключення в Німеччині, планують добудувати ще цього літа. Проєкт зустрів засудження в Європі та на міжнародному рівні як політична зброя Кремля, що має на меті використати постачання газу для контролю над Україною й іншими східноєвропейськими країнами.
Зокрема, мораторій повинен дати можливість: пояснити стратегічні наслідки «П2, особливо щодо безпеки України та східноєвропейських держав — членів Європейського Союзу (ЄС); провести детальну оцінку життєвого циклу проєкту та вивчити його вплив на клімат, що має зробити незалежний орган; сприяти здійсненню загальної європейської енергетичної політики; врегулювати трансатлантичні розбіжності, пов’язані з ПП2; обговорити основні спірні питання між ЄС і Кремлем та переглянути ПП2 у світлі цієї дискусії.
СКУ наголошує, що ПП2 підриває європейську згуртованість і трансатлантичні відносини; конфліктує з новими європейськими та німецькими кліматичними цілями; загрожує і без того нестабільній безпеці України;
суперечить меті спільної зовнішньої енергетичної політики ЄС.
Петицію, ініційовану впливовим німецьким аналітичним центром Zentrum Liberale Moderne, висвітлюють ключовими німецькі та міжнародні медіа, її публікація запланована в провідному німецькому щоденному виданні. Як і СКУ, Zentrum Liberale Moderne та дві інші німецькі організації Генеральна прокуратура Російської Федерації недавно визнала небажаними організаціями в Росії.
Канцлерці Анґелі Меркель особисто повідомили про цей заклик, до якого долучилися багато знаних діячів Європи та Північної Америки, в т. ч., колишній президент Естонії Тоомас Гендрік Ільвес і колишній прем’єр-міністр Польщі Єжи Бузек, колишні міністри, високопоставлені дипломати та військові, депутати парламентів, відомі лідери думок і представники громадянського суспільства.
«Мораторій щодо ПП2 є можливістю виробити єдину європейську позицію. Він дасть чіткий сигнал російському керівництву, що існують наслідки за постійні порушення міжнародного законодавства та підрив основ європейського правопорядку, — зазначив Павло Ґрод, президент СКУ. — СКУ закликає всі українські та східноєвропейські громади, а також усіх друзів України підтримати цей заклик та закликати свої уряди підтримати мораторій щодо ПП2».
Пресслужба СКУ

Як повідомляв «Міст», Арсен Аваков, міністр внутрішніх справ України, заявив, що очікує провокацій і спроб терактів на українській ділянці газогону з Росії через запуск ПП2.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply