Новини для українців всього свту

Friday, May. 27, 2022

СКУ розпочинає проект «Минуле для майбутнього»

Автор:

|

Лютий 16, 2017

|

Рубрика:

СКУ розпочинає проект «Минуле для майбутнього»

Є. Петрова, Т. Когут та О. А. Винницька-Юсипович

Таня Когут, голова організації Українських працівників літератури для дітей і Молоді ім. Леоніда Глібова (УПЛДМ) передала чек на 10 тис. CAD для Світової координаційної виховно-освітньої ради (СКВОР) Світового конґресу українців (СКУ) на спільний проект «Минуле для майбутнього».
У рамках цього проекту члени СКВОР зберуть бібліографію всіх публікацій УПЛДМ, створять електронний архів та уможливлять доступ до цих публікацій новому поколінню дітей і вчителів.
Євгенія Петрова, заступник голови СКВОР, подякувала п. Когут і всім членам УПЛДМ за їхню багаторічну жертовну працю, яка довгі роки сприяла формуванню україноцентричного світогляду та патріотичному вихованню кількох поколінь дітей і молоді в діаспорі.
Проект «Минуле для майбутнього» був обговорений і одобрений Радою директорів СКУ. Представляючи цей проект, Оксана А. Винницька-Юсипович, голова СКВОР, наголосила, що передані фінанси були зібрані членами організації УПЛДМ із пожертв осіб, котрі бажали, щоб такі пожертви використовували для розповсюдження літературних надбань і спадщини авторів та ілюстраторів із діаспори, тому важливо використати ці гроші в дусі, в якому вони були подаровані.
УПЛДМ — це громадська організація, яка упродовж 70 років своєї діяльності сприяла написанню, ілюструванню та виданню книжок для дітей і молоді з української діаспори. Протягом своєї діяльності організація змінила свій осідок із Мюнхену в Німеччині (1946) до Нью-Йорку в США (1951), та в канадське Торонто (1954). До складу організації входили також члени СКВОР, зокрема Іван Боднарчук (1910-1990), Віктор Педенко (1937-2009), Леся Храплива-Щур і Таня Онищук.
«Протягом цієї каденції, а зокрема 2017-го, коли СКУ буде відзначати свій 50-літній ювілей, стратегічним баченням СКВОР є зібрати, зорганізувати й уможливити доступ до виховно-освітніх матеріалів, виготовлених упродовж ХХ ст. в діаспорі, — п. Винницька-Юсипович. — Ми щиро вдячні Управі організації УПЛДМ, насамперед її голові Тані Когут, за довіру та маємо надію, що ще багато генерацій дітей, вчителів і батьків зможуть скористатися 70-літнім надбанням діаспорних авторів та ілюстраторів дитячої літератури».
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply