Новини для українців всього свту

Sunday, Nov. 27, 2022

СКУ привітав посилення фінансової підтримки України

Автор:

|

Листопад 11, 2022

|

Рубрика:

СКУ привітав посилення фінансової підтримки України
Павло Ґрод, президент СКУ

Світовий конґрес українців (СКУ) привітав нещодавні рішення країн-членів Європейського Союзу щодо зміцнення підтримки України впродовж прийдешнього зимового сезону, а також нові кроки у реалізації ініціатив із повоєнної відбудови країни. «Ми вітаємо конкретні кроки інституцій ЄС і Німеччини, яка зараз головує у G7, спрямовані на підтримку та довготермінову відбудову України. Ми також підтримуємо заяву канцлера Олафа Шольца, який окреслив необхідність впровадження нового «плану Маршала ХХІ століття», щоб відновити Україну від наслідків жорстокої російської військової аґресії», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
Він наголосив, що Україна чітко та недвозначно заявила про свої наміри долучитись до ЄС. Народ України зараз захищає не лише свободу та незалежність своєї країни, але також і своє право йти європейським шляхом та жити у вільному демократичному світі як складова частина об’єднаної Європи. «Тож демонстрація підтримки та конкретні кроки на підтримку України з боку ЄС сьогодні є особливо важливими. Ми щиро дякуємо європейським лідерам за тверду проукраїнську позицію!», — продовжив діяч.
У СКУ нагадали, що під час нещодавньої конференції з відновлення України, яка відбулася у Берліні, європейські лідери підтвердили свою тверду підтримку Україні перед обличчям неспровокованої загарбницької війни, яку розв’язала Російська Федерація, а також свою відданість намірам впровадити програми коротко-, середньо- та довготермінової підтримки України. ЄС також продовжить підтримувати Україну поза її нагальними потребами та на шляху її вступу до Євросоюзу.
За словами канцлера Шольца, новий «план Маршала» має бути інклюзивним глобальним процесом, який залучить численних стейкголдерів, публічний і приватний сектори, міжнародні організації. Німецький лідер також наголосив, що Німеччина підтримує повноцінне членство України у ЄС та її реконструкцію з урахуванням майбутньої ролі України як основного експортера зеленої енергетики на континенті.
Своєю чергою, Урсула фон дер Ляєн, президентка Європейської комісії, вкотре підтвердила тверду підтримку Брюсселем європейських устремлінь України. Вона також заявила, що опрацьовує з країнами-членами ЄС програму щомісячної підтримки України обсягом 1,5 млрд EUR на період війни, що 2023 року складе сумарно до 18 млрд EUR.
Як повідомляв «Міст», СКУ закликав світ заморожувати активи РФ.

About Author

Meest-Online