Новини для українців всього свту

Saturday, Oct. 16, 2021

СКУ привітав «Пласт» із річницею заснування

Автор:

|

Квітень 29, 2021

|

Рубрика:

СКУ привітав «Пласт» із річницею заснування
Пластуни у таборі

Світовий конґрес українців (СКУ) привітав пластунів по всьому світі з відзначенням 109-тої річниці Дня першої Пластової присяги. СКУ нагадав, що відомі діячі української діаспори в різний час належали до лав організації, зокрема, економіст Богдан Гаврилишин, співачка Квітка Цісик, астронавтка Гайдемарі Стефанишин-Пайпер і Христя Фріланд, віцепрем’єрка Канади.
У СКУ подякували «Пласту» за те, що організація продовжує виховувати наступні покоління українських лідерів і опублікували відео, в якому йдеться про інструктора юнацтва Олеся Микиту, котрий допомагає Ілону Маску забезпечити всю планету безоплатним Інтернетом.
Олесь Микита уже п’ять років працює у компанії Space X у Сіетлі інженером проєктувальником системи Starlink. Олесь — онук імміґрантів. Він, як і його батьки, народився в Америці, але попри це вони залишилися українцями. «До «Пласту» потрапив у шість років, нині це найстарша скаутська організація, що об’єднує понад 10 тис. пластунів із України й української діаспори. Один із основних принципів «Пласту» — повага та рівність. У «Пласті» діти пізнають природу та життя серед природи. За понад вікову історію «Пласт» виховав тисячі українських лідерів по всьому світу, але тільки 2019 року організація отримала державне визнання в Україні», — йдеться у відео.
Зауважується, що СКУ разом із іншим організаціями наполягав на голосуванні відповідного закону. «Пласт», Спілка української молоді (СУМ), Союз українських студентів Канади, Світовий конґрес українських молодіжних організацій — всі вони різні, зі своїми традиціями та історією, але саме вони виховують українців, які змінюють світ на краще», — наголошується у привітанні.
Як повідомляв «Міст», раніше створили Львівський обласний пластовий центр.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply