Новини для українців всього свту

Wednesday, Apr. 21, 2021

СКУ провів Річні загальні збори в Греції

Автор:

|

Жовтень 02, 2012

|

Рубрика:

СКУ провів Річні загальні збори в Греції

7—9 вересня ц. р. у м. Анависсосі (Греція) пройшли Річні загальні збори Світового конґресу українців (СКУ), які розпочалися церемонією вшанування пам’яті великого українського поета Тараса Шевченка біля встановленого на його честь пам’ятника на території мерії м. Зографу (Аттика). Разом із делеґатами й гостями участь у цьому заході, зокрема, узяли мер м. Зо- графу Константінос Калліріс, його попередник Іоанніс Казакос, посол України в Греції Володимир Шкуров і представники місцевої української громади. Урочистість відкрив молебень, який провели митрополит Української православної церкви Київського патріархату Адріан Старина, український священик Грецької православної церкви о. Михайло Юрина й український православний священик о. Василь Лило. Після цього присутні поклали до підніжжя пам’ятника Кобзареві квіти та заслухали промови президента СКУ Евгена Чолія, мера Константіноса Калліріса й посла Володимира Шкурова. Усі промовці робили наголос на ролі творчої спадщини Тараса Шевченка. Потому пройшли мистецькі виступи, після яких президент СКУ посадив на грецькій землі вербове дерево як символ України.

Під час робочої частини зборів із вітальним словом виступив Михайло Ратушний, голова Української всесвітньої координаційної ради, було також зачитано поздоровлення від Сергія Надала, міського голови Тернополя, і від Ірини Ключковської, директора Міжнародного інституту освіти, культури та зв’язків із діаспорою.

Загальний звіт про діяльність СКУ оприлюднив президент Евген Чолій. Він зосередив увагу на основних напрямках діяльності СКУ, що стосуються демократизації, українізації та євроінтеґрації України, а також консолідації української діаспори й захисту її прав і інтересів.

Крім того, свої звіти представили члени Екзекутивного комітету й голови рад і комісій СКУ, представники українських крайових центральних репрезентацій, світових надбудов і крайових організацій СКУ.

Важливі питання щодо майбутньої діяльності СКУ делеґати обговорили під час чотирьох «круглих столів»: «Міжнародна акція СКУ до 80-ї річниці Голодомору 1932—1933 рр.», «Відзначення 200-ліття з дня народження Т. Шевченка», «Місія міжнародних спостерігачів від СКУ на жовтневих парламентських виборах 2012 року в Україні» та «Стратеґія розвитку останньої хвилі еміґрації». Учасником цих заходів разом з українцями діаспори став український історик Володимир Тиліщак.

У межах зборів до складу СКУ було прийнято Координаційну раду українських товариств і об’єднань із Боснії та Герцеговини як українську крайову центральну репрезентацію та Конґрес українців Латвії — як українську крайову організацію.

Рівно ж відбулось урочисте відзначення 45-ліття діяльності СКУ, на якому було зачитано привітальний лист від Константіноса Арванітопулоса, міністра освіти, релігії, культури й спорту Греції, та прозвучала святкова доповідь п. Чолія.

Перебуваючи в Греції, делеґати мали нагоду ознайомитись із виставкою картин художниці українського походження Оксани Чаус і двох грецьких майстрів. Вони також побували на службі Божій у греко-католицькій церкві Св. Трійці в Афінах, де президент СКУ виголосив слово перед українською громадою й мав зустріч із парохом о. Любомиром Дацівим і Мартою Аттікос, директором суботньої школи й Афінсько-української факультативної школи. Окрім цього, Евген Чолій обговорив особливості життя української громади з Галиною Маслюк, головою Товариствa української діаспори в Греції «Українсько-грецька думка», й Оксаною Наконечною, директором Української недільної школи.

По закінченні зборів президент СКУ мав офіційну зустріч із Константіносом Тсіарасом, заступником міністра закордонних справ Греції, якого закликав активно відгукуватися на потреби української громади та інформувати громадянське суспільство в Україні про реальні переваги членства в Європейському Союзі.

Після Річних загальних зборів СКУ розпочалася конференція «Демократизація й інтеґрація в європейське суспільство як важливі чинники утвердження незалежної Української держави». Вона стала основною подією V Форуму української діаспори в Греції, який під патронатом СКУ провело Товариство української діаспори в Греції «Українсько-грецька думка».

Світовий конґрес українців

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply