СКУ провів Перший віртуальний форум «Єднаємось Україною»

Нещодавно відбувся Перший віртуальний форум Світового конґресу українців (СКУ) «Єднаємось Україною». Унікальну подію провели у прямому етері суспільних телеканалів UA:КУЛЬТУРА та UA:ПЕРШИЙ, а також в Інтернеті. В межах глобальної дискусії учасники обговорили, що ж найбільше єднає українців.
Що спільного у віцепрем’єрки Канади Христі Фріланд, голівудської акторки Віри Фарміґи, зірки «Вікінгів» Кетрін Винник і леґендарної Квітки Цісик. Як український Народний дім у польському Перемишлі став центром культурної дипломатії. Про це та інше говорили спікери Форуму.
Борис Ґудзяк, архієпископ-митрополит Філадельфійський Української греко-католицької церкви в США: «Українська громада за межами України тримається там, де вже майже півтора століття існують українські церкви. Нас тримає разом молитва, нас тримає разом радість. Часто заклики до патріотизму є дещо моралізаторськими, менторськими, але патріотизм — це висока чеснота, і до неї треба стреміти. Проте нам треба також усвідомлювати, що бути українцем — добре і радісно. Ми маємо почуття гумору, пісню, танець, витончений естетичний смак. Саме таке пережиття здорового, усміхненого, об’єднаного українства я досвідчував з дитинства. Іншими словами, щоб бути добрим і щасливим українцем, треба бути доброю, щасливою людиною».
Оксана Линів, перша жінка-дириґент Байройтського оперного фестивалю (Німеччина), засновниця та митецька директорка Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt, головна дириґентка Філармонійного оркестру опери м. Ґрац (Австрія): «Я бачу певну місію у тому, щоб через свою професійну діяльність доносити меседжі української культури далеко у світ. У моїх гастрольних програмах із різними колективами світу є величезна кількість творів українських композиторів, які вперше звучать у Західній Європі».
Наталія Яресько, виконавча директорка Ради з фінансового нагляду й управління Пуерто-Рико, колишня міністерка фінансів України: «Вся моя кар’єра в приватному та державному секторах була побудована на досвіді роботи в Україні. Сьогодні я привезла ці знання та навички в Пуерто-Рико. Мій український досвід 2014-2016 рр. став дуже важливим і тут. Це гордість — розуміти, що українські реформи вважаються прикладом для інших».
Співведучі форуму Вікторія Гринчишин, співзасновниця центру Анни Київської у Франції, та Павло Ґрод, президент СКУ, а також герої відео сюжетів, розкрили теми культурної дипломатії, шкільництва, молодіжних організацій, допомоги Україні та разом із глядачами обговорили питання, які найбільше єднають українців світу: мова, культура, історія, віра, протидія аґресору. Героями відеосюжетів стали видатні діячі діаспори з усього світу: Евген Чолій, почесний консул України у Монреалі та президент СКУ у 2008-2018 рр.; Стефан Романів, перший віцепрезидент СКУ; Оксана Левицька, Голова Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради СКУ; Олександра Хичій, президентка Конґресу українців Канади; Наталя Пошивайло-Таулер, реґіональна віцепрезидентка СКУ; Олена Кошарна, Віцепрезидентка СКУ та СЕО Horizon Capital; інші активісти та провідники діаспорних громад.
«Для «Суспільної студії» це був надзвичайно важливий проєкт. Попри карантинні обмеження в світі, які змусили проводити форум «Єднаємось Україною» віртуально, нам у співпраці зі СКУ вдалося створити живий, душевний і цікавий ефір. Ми висвітлювали реальні надихаючі історії з життя діаспори, обговорювали шляхи зміцнення іміджу нашої країни, підіймали питання збереження власної культури й ідентичності. Такі проєкти показують важливість об’єднання української спільноти по всьому світу, і заохочують українців робити навіть маленькі кроки — адже кожен може долучитися до творення нашої новітньої історії. Сподіваємося продовжити нашу плідну співпрацю з діаспорою та реалізувати ще не один значущий проєкт», — прокоментувала Наталія Загуменна, виконавча продюсерка «Суспільної студії» на телеканалі UA:ПЕРШИЙ.
«Форум «Єднаємось Україною» має новий формат і використовує нові платформи, що дає нам можливість на весь світ транслювати, ким ми є, чим займаємось, яку шалену роботу виконує українське світове товариство, як ми єднаємося в усьому світі, як допомагаємо Україні та як співпрацюємо з нею, — підбив підсумок заходу Павло Ґрод. — Запрошуємо світове українство на наступний форум 25-26 серпня 2021 року до Києва, що відбудеться з нагоди 30-ліття відновлення незалежності України».
Партнери проєкту: UA: Суспільне мовлення, KyivPost, FB:diaspora.ua, ForumTV, Kontakt Ukrainian Television Network і Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».
Як повідомляв «Міст», віцепрезидентку СКУ відзначили державною нагородою України.
Пресслужба СКУ
Як допомогти собі та своєму ближньому
Дякую, що приділяєте увагу цій дуже важливій темі. Нажаль, більшість уУкраїнці рятували світ, зокрема, і 1920 року на Віслі
Річ Посполита була ліквідована 1795 року. Тому: Сто років тому 15 серпСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Мій коментар видалено. Я це так розумію що моя присутність на цьому саСпостерігачі ПАРЄ прилетіли до України
Вважаю дії української делегації у ПАРЄ правильними по суті але не спо