Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

СКУ провів Перший віртуальний форум «Єднаємось Україною»

Автор:

|

Жовтень 30, 2020

|

Рубрика:

СКУ провів Перший віртуальний форум «Єднаємось Україною»

Нещодавно відбувся Перший віртуальний форум Світового конґресу українців (СКУ) «Єднаємось Україною». Унікальну подію провели у прямому етері суспільних телеканалів UA:КУЛЬТУРА та UA:ПЕРШИЙ, а також в Інтернеті. В межах глобальної дискусії учасники обговорили, що ж найбільше єднає українців.
Що спільного у віцепрем’єрки Канади Христі Фріланд, голівудської акторки Віри Фарміґи, зірки «Вікінгів» Кетрін Винник і леґендарної Квітки Цісик. Як український Народний дім у польському Перемишлі став центром культурної дипломатії. Про це та інше говорили спікери Форуму.
Борис Ґудзяк, архієпископ-митрополит Філадельфійський Української греко-католицької церкви в США: «Українська громада за межами України тримається там, де вже майже півтора століття існують українські церкви. Нас тримає разом молитва, нас тримає разом радість. Часто заклики до патріотизму є дещо моралізаторськими, менторськими, але патріотизм — це висока чеснота, і до неї треба стреміти. Проте нам треба також усвідомлювати, що бути українцем — добре і радісно. Ми маємо почуття гумору, пісню, танець, витончений естетичний смак. Саме таке пережиття здорового, усміхненого, об’єднаного українства я досвідчував з дитинства. Іншими словами, щоб бути добрим і щасливим українцем, треба бути доброю, щасливою людиною».
Оксана Линів, перша жінка-дириґент Байройтського оперного фестивалю (Німеччина), засновниця та митецька директорка Міжнародного фестивалю класичної музики LvivMozArt, головна дириґентка Філармонійного оркестру опери м. Ґрац (Австрія): «Я бачу певну місію у тому, щоб через свою професійну діяльність доносити меседжі української культури далеко у світ. У моїх гастрольних програмах із різними колективами світу є величезна кількість творів українських композиторів, які вперше звучать у Західній Європі».
Наталія Яресько, виконавча директорка Ради з фінансового нагляду й управління Пуерто-Рико, колишня міністерка фінансів України: «Вся моя кар’єра в приватному та державному секторах була побудована на досвіді роботи в Україні. Сьогодні я привезла ці знання та навички в Пуерто-Рико. Мій український досвід 2014-2016 рр. став дуже важливим і тут. Це гордість — розуміти, що українські реформи вважаються прикладом для інших».
Співведучі форуму Вікторія Гринчишин, співзасновниця центру Анни Київської у Франції, та Павло Ґрод, президент СКУ, а також герої відео сюжетів, розкрили теми культурної дипломатії, шкільництва, молодіжних організацій, допомоги Україні та разом із глядачами обговорили питання, які найбільше єднають українців світу: мова, культура, історія, віра, протидія аґресору. Героями відеосюжетів стали видатні діячі діаспори з усього світу: Евген Чолій, почесний консул України у Монреалі та президент СКУ у 2008-2018 рр.; Стефан Романів, перший віцепрезидент СКУ; Оксана Левицька, Голова Світової Координаційної Виховно-Освітньої Ради СКУ; Олександра Хичій, президентка Конґресу українців Канади; Наталя Пошивайло-Таулер, реґіональна віцепрезидентка СКУ; Олена Кошарна, Віцепрезидентка СКУ та СЕО Horizon Capital; інші активісти та провідники діаспорних громад.
«Для «Суспільної студії» це був надзвичайно важливий проєкт. Попри карантинні обмеження в світі, які змусили проводити форум «Єднаємось Україною» віртуально, нам у співпраці зі СКУ вдалося створити живий, душевний і цікавий ефір. Ми висвітлювали реальні надихаючі історії з життя діаспори, обговорювали шляхи зміцнення іміджу нашої країни, підіймали питання збереження власної культури й ідентичності. Такі проєкти показують важливість об’єднання української спільноти по всьому світу, і заохочують українців робити навіть маленькі кроки — адже кожен може долучитися до творення нашої новітньої історії. Сподіваємося продовжити нашу плідну співпрацю з діаспорою та реалізувати ще не один значущий проєкт», — прокоментувала Наталія Загуменна, виконавча продюсерка «Суспільної студії» на телеканалі UA:ПЕРШИЙ.
«Форум «Єднаємось Україною» має новий формат і використовує нові платформи, що дає нам можливість на весь світ транслювати, ким ми є, чим займаємось, яку шалену роботу виконує українське світове товариство, як ми єднаємося в усьому світі, як допомагаємо Україні та як співпрацюємо з нею, — підбив підсумок заходу Павло Ґрод. — Запрошуємо світове українство на наступний форум 25-26 серпня 2021 року до Києва, що відбудеться з нагоди 30-ліття відновлення незалежності України».
Партнери проєкту: UA: Суспільне мовлення, KyivPost, FB:diaspora.ua, ForumTV, Kontakt Ukrainian Television Network і Міжнародний інститут освіти, культури та зв’язків із діаспорою Національного університету «Львівська політехніка».
Як повідомляв «Міст», віцепрезидентку СКУ відзначили державною нагородою України.
Пресслужба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply