Новини для українців всього свту

Tuesday, Nov. 29, 2022

СКУ провів чергові річні загальні збори

Автор:

|

Листопад 04, 2021

|

Рубрика:

СКУ провів чергові річні загальні збори
Учасники зборів

Світовий конґрес українців (СКУ) нещодавно провів Річні загальні збори, у яких взяли участь майже 200 делегатів і гостей, представників українських громад та організацій з понад 20 країн світу, аби підсумувати події року та поглянути у майбутнє світового українства.
Це вже були другі Річні загальні збори СКУ, які відбувалися у віртуальному форматі, що дозволило зібрати провідних лідерів української діаспори та дискутувати найважливіші питання, виклики та ключові пріоритети для світової української спільноти. Урочисту частину Річних загальних зборів СКУ відкрив «Гімн України» у виконанні Львівської національної академічної чоловічої хорової капели «Дударик», під керівництвом Дмитра Кацала, у супроводі Академічного симфонічного оркестру International Symphony Orchestra Львівської національної філармонії.
Павло Ґрод, президент СКУ, згадав у вступному слові велику й активну українську громаду у РФ, представники якої цього року не змогли долучитися через аґресію російської влади, спрямовану щодо них, та висловив сподівання, що наступного року всі учасники зборів зможуть зустрітися вже не у віртуальному форматі.
У СКУ додали, що Річні загальні збори СКУ не залишилися поза увагою лідерів української держави. Зокрема, надійшло привітання президента України, в якому йдеться про те, що завдяки злагодженим зусиллям світової спільноти українців і плідній співпраці з українською державою, Україна впевнено перетворюється на справжню європейську державу — вільну, демократичну та справді незалежну учасницю міжнародної спільноти.
Денис Шмигаль, прем’єр-міністр України, також наголосив, що високо цінує зусилля СКУ, спрямовані на відстоювання інтересів України у світі. У своєму вітальному слові Руслан Стефанчук, голова Верховної Ради, запевнив, що завдяки активній роботі СКУ Україна щодня стає більш привабливою для іноземних інвесторів і партнерів, що сприяє її сталому економічному розвитку.
А Дмитро Кулеба, міністр закордонних справ України, серед іншого подякував СКУ за вагомий внесок у справу адвокації Кримської платформи — нового міжнародного консультаційно-координаційного формату, цьогорічний інавгураційний саміт якого став першим важливим кроком на шляху до успішної деокупації українського півострова.
Як повідомляв «Міст», діаспора організувала конференцію експрезидента СКУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply