Новини для українців всього свту

Thursday, May. 26, 2022

СКУ підтримує зусилля з протидії ядерному шантажу РФ

Автор:

|

Травень 09, 2022

|

Рубрика:

СКУ підтримує зусилля з протидії ядерному шантажу РФ
Ядерний вибух

Світовий конґрес українців (СКУ) підтримує зусилля світової спільноти з протидії ядерному шантажу РФ. Ми закликаємо світову спільноту не поступатися ядерному шантажу Москви, підтримуємо зусилля світової спільноти з метою його зупинення, а також вітаємо прагнення МАГАТЕ відновити регуляторний контроль над Чорнобильською атомною електростанцією (ЧАЕС) і налагодити її безпечну та надійну експлуатацію.
Виповнилася 36-та річниця катастрофи на ЧАЕС. За цей час реалізували низку міжнародних проєктів із перетворення зони відчуження на екологічно безпечну систему, більш ніж 40 країн світу допомагали долати наслідки траґедії.
Павло Ґрод закликав світову спільноту докласти зусиль, аби визнати РФ державою-терористом: «Росія вкотре замахнулася на міжнародну безпеку та вирішила шантажувати світ загрозою ядерної катастрофи. 36 років потому траґедія світового масштабу могла повторитися через терористичні дії російсько-окупаційних військ. Необхідно оголосити Росію державою-терористом та вигнати її з усіх міжнародних інституцій, зокрема, з «Великої двадцятки», Інтерполу, а також зменшити роль РФ у МАГАТЕ».
Як повідомляла Державна аґенція України з управління зоною відчуження, окупанти вивезли звідти унікальну радіологічну лабораторію, полонили захисників ЧАЕС і примушували персонал до роботи в умовах надмірного опромінення, вели імітацію повітряного бою над зоною відчуження, електростанція п’ять діб не отримувала зовнішнього живлення, необхідне для безпечного зберігання відпрацьованого палива.
У день пам’яті найстрашнішої у світі атомної аварії Запорізька АЕС, найбільша АЕС у Європі, продовжувала перебувати під тимчасовим контролем ворога. Російська орда створила на заводі військову базу, де зберігає важку техніку та боєприпаси, тероризуючи персонал заводу та місцеве населення.
СКУ закликає світову спільноту перейти до рішучіших дій, аби змусити РФ відчути реальну відповідальність за ескалацію загрози міжнародній ядерній безпеці.
Пресслужба СКУ

Як повідомляв «Міст», Павло Ґрод розповів про ситуацію в Україні.

About Author

Meest-Online