Новини для українців всього свту

Thursday, Feb. 2, 2023

СКУ підтримав створення групи з дослідження жертв Голодомору

Автор:

|

Січень 09, 2022

|

Рубрика:

СКУ підтримав створення групи з дослідження жертв Голодомору
Біля Меморіалу пам’яті жертв Голодомору

Світовий конґрес українців (СКУ) підтримав рішення Міністерства культури України про створення під патронатом Українського інституту національної пам’яті експертно-консультаційної групи, яка проаналізує наявні на сьогодні дослідження фахівців щодо кількості жертв Голодомору. До експертної групи будуть залучені незалежні й авторитетні українські й іноземні дослідники.
Жахлива траґедія Голодомору-геноциду залишила глибокі шрами у душах і серцях мільйонів українців по всьому світі, й теперішня публічна боротьба довкола цифри жертв цього злочину сталінського тоталітарного режиму не сприяє ні належному збереженню пам’яті про загиблих, ні розв’язанню питання з визнанням Голодомору геноцидом на міжнародному рівні.
«СКУ поважає і вітає свободу академічної дискусії та закликає не політизувати процес наукового дослідження та вивчення Голодомору. Натомість вивчати траґічні сторінки історії мають відповідні фахівці зі залученням широкого кола українських і міжнародних експертів. Сподіваємось, що подальші наукові пошуки та судові експертизи зрештою допоможуть офіційно встановити число жертв цієї жахливої траґедії», — йдеться в заяві.
Діаспоряни додали, що, зі свого боку, СКУ разом із своїми складовими організаціями, продовжує адвокаційну працю на міжнародному рівні щодо визнання Голодомору геноцидом українського народу, безвідносно до кількості жертв цієї траґедії, адже кожне людське життя є безумовною цінністю.
Як повідомляв «Міст», для підтримки Музею Голодомору у Львові провели благодійний вечір.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply