Новини для українців всього свту

Monday, Jul. 4, 2022

СКУ опублікував календар заходів до 87-ї річниці Голодомору

Автор:

|

Листопад 25, 2020

|

Рубрика:

СКУ опублікував календар заходів до 87-ї річниці Голодомору

Світовий конґрес українців (СКУ) розмістив календар віртуальних заходів, які проводитимуть світові українські громади, віддаючи шану жертвам Голодомору. У листопаді ц. р. українські громади в світі вшановують пам’ять жертв однієї з найбільших траґедій українського народу, заподіяного сталінським режимом, Голодомору 1932-1933 рр. На всіх континентах, чи не в кожній українській громаді відбуваються віртуальні вшанування, панахиди, наукові конференції чи просвітницькі лекції.
Зокрема, 7 листопада Павло Ґрод, президент СКУ, взяв участь у віртуальному відзначенні п’ятої річниці відкриття Меморіалу жертвам українського Голодомору-Геноциду 1932-1933 рр., що встановлений неподалік від будівлі Конґресу США у Вашинґтоні.
8 листопада українська громада в Лос-Анджелесі віддала шану українським родинам, жертвам Голодомору-геноциду 1932-1933 рр. В українському культурному центрі відбулися читання спогадів і панахида за загиблими.
9 листопада українська громада у м. Веспрем (Угорщина) презентувала перекладену угорською мовою книгу Олеся Волі «Завірюха», присвячену Голодомору. Перекладач — Олас-Хортяні Ніколета.
18 листопада Центр досліджень Голокосту та Геноциду при Університеті Міннесоти й Українсько-американський громадський центр у Міннеаполісі провели віртуальну подію до Міжнародного дня пам’яті жертв Голодомору «Навчання про геноцид, що забутий світом».
Того ж дня відбулася презентація віртуальної платформи «Зерна правди», створеної Міжнародним благодійним фондом розвитку Меморіалу жертв Голодомору, співзасновником якого є СКУ.
19 листопада Консорціум з дослідження та вивчення Голодомору провів щорічну лекцію про Голодомор у Торонто (провінція Онтаріо), яку прочитав канадський історик Богдан Клід.
21 листопада Конґрес українців Канади організував віртуальне вшанування Голодомору. Замість традиційного заходу вшанування пам’яті жертв Голодомору на Parliament Hill цього року провели віртуальну подію у партнерстві з Українсько-канадською групою дружби в канадському парламенті та посольством України в Канаді.
22 листопада Музей Голокосту в Іллінойсі спільно з Києво-Могилянською фундацією Америки організував ушанування пам’яті жертв Голодомору. Віртуальні гості могли почути свідчення тих, хто вижили. Своїми думками про Голодомор поділилася й Андреа Халупа, сценаристка фільму «Ціни правди».
27 листопада Міжнародний координаційний комітет у справі Голодомору СКУ проведе віртуальний захід до 87-ї річниці Голодомору та представить унікальний проєкт «Мережа нащадків».
28 листопада Товариство української діаспори у Греції «Українська-грецька думка» та його голова Галина Маслюк проведуть телеконференцію під егідою посольства України в Грецькій Республіці, присвячену жахливому злочину сталінського режиму Голодомору.
Того ж дня Канадський інститут українознавства та Консорціум з дослідження та вивчення Голодомору проведуть віртуальну розмову з Енн Епплбом, авторкою унікальної книги про Голодомор Red Famine. Stalin’s War on Ukraine.
30 листопада Фонд Меморіалу жертв комунізму запрошує до віртуальної бесіди з Олександром Мотилем, професором політичних наук Ратґерського університету в Ньюарку (штат Нью-Джерзі), присвячену 87-й річниці Голодомору.
3 грудня Консорціум із дослідження та вивчення Голодомору організовує віртуальну лекцію проф. Любомира Луцюка на тему «Що бачив Мендель Ошерович: Україна під час Голодомору».
Світовий конґрес українців як співзасновник Міжнародного благодійного фонду розвитку «Меморіалу жертв Голодомору» активно долучається до проєкту віртуальної платформи «Зерна правди». СКУ також закликає всіх українців і друзів України підтримати кампанію про додавання терміну Голодомор (Holodomor) в усі основні словники англійської мови. «Просимо підписати петицію та максимального поширити інформацію про кампанію», — закликали в організації.
Як повідомляв «Міст», у Вашинґтоні відзначили річницю відкриття Меморіалу жертвам Голодомору.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply