Новини для українців всього свту

Saturday, Jul. 24, 2021

СКУ: НАТО мусить протистояти російській аґресії

Автор:

|

Грудень 05, 2018

|

Рубрика:

СКУ: НАТО мусить протистояти російській аґресії

25 листопада ц. р., під час неспровокованого та цілеспрямованого акту аґресії, російські військові кораблі відкрили вогонь проти українських військово-морських кораблів у міжнародних водах та захопили їх. 24 українських моряків взяли в полон, шестеро з них були поранені.
Ця атака є свідченням значної ескалації аґресії Російської Федерації (РФ) проти України. Кремль зараз відкрито використовує свої Збройні сили проти України і більше не намагається приховувати від міжнародного співтовариства війну, яку вона веде проти України впродовж майже п’яти років. Це є серйозною загрозою для європейської безпеки.
«Останній акт аґресії РФ проти України є прямим викликом для НАТО та міжнародного співтовариства. Якщо на це не дати рішучу відповідь, така ескалація неминуче призведе до подальшої інтенсифікації насильства з боку Росії, — заявив Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ). — НАТО як фундамент, на якому збудована європейська безпека, має рішуче відповісти на це неприйнятне порушення міжнародного права».
Павло Ґрод письмово окреслив главам держав, членів НАТО, необхідні кроки, які мусять бути вжиті проти зростаючої аґресії Росії. Він наголосив:
1. Дипломатичні рекомендації:
* вимагати, щоб Росія негайно звільнила 24 українських моряків, узятих у полон y порушення міжнародного права, та повернула три захоплені українські кораблі;
* вимагати від РФ дотримання міжнародних конвенцій і договорів, які вона підписала, зокрема, Конвенції Організації Об’єднаних Націй з морського права.
2. Економічні рекомендації:
* запровадити блокуючі санкції проти російських державних фінансових інституцій, в т. ч. «Внєшекономбанку», «Промсвязьбанку», «Газпромбанку» та Російського фонду прямих інвестицій;
* заборонити російським кораблям пришвартовуватись у портах США, Європейського Союзу та Канади;
* відмовитися від трубогону «Північний потік-2»;
* виключити Росію з міжнародної платіжної системи SWIFT.
3. Військові рекомендації:
* надати Україні додаткове озброєння, в т. ч. ракети класу «земля-корабель», ракети класу «земля-повітря», патрульні катери, радіолокатори та додаткові ресурси розвідки, спостереження та рекогносцирування;
* посилити присутність НАТО в Чорному морі, в т. ч. через збільшення кількості патрулів;
* організувати на території України навчання НАТО-Україна;
* посилити моніторинг у Азовському морі за допомогою безпілотників та інших засобів стеження;
* покращити обмін інформацією між Україною та НАТО щодо цього реґіону.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply