Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

СКУ готовий інвестувати в проєкт Бабиного Яру понад 20 млн

Автор:

|

Серпень 16, 2021

|

Рубрика:

СКУ готовий інвестувати в проєкт Бабиного Яру понад 20 млн
Бабин Яр

Олександр Ткаченко, міністр культури України, заявив, що Світовий конґрес українців (СКУ) готовий інвестувати понад 20 млн USD у державний проєкт Бабиного Яру. Зараз є дві різні концепції меморіалу: державна та приватна. Останній проєкт критикують через залучення до нього грошей російських бізнесменів. Урядовець розповів, що наразі немає «конкретних проєктів будівництва ні того, ні іншого». «Ми активно співпрацюємо як із авторами державної концепції, так і приватної. Й я радий, що останнім часом спостерігається порозуміння в цьому питанні», — зауважив він.
Водночас міністр заявив, що у приватному проєкті залучені гроші не російських бізнесменів, а «міжнародних». «Сам по собі склад наглядової ради меморіалу є міжнародним. Тобто там є люди, які працювали в Росії, але які зараз себе позиціонують, як міжнародні інвестори. І в цьому випадку питання полягає в тому, що вони роблять. Моє завдання зробити так, аби кошти, які б ми могли залучати, надходили з різних джерел. І в т. ч. від інших держав. Саме тому робоча група, яка, сподіваюся, почне працювати найближчим часом, дозволить такі можливості відкрити та зняти з порядку денного питання, на якому акцентовано роблять наголос деякі колеги стосовно походження цих коштів», — сказав він.
Станом на сьогодні 49 % коштів у приватному проєкті належать двом російським бізнесменам Михайлу Фрідману та Герману Хану. Вони походять із України, однак мають подвійне громадянство Росії й Ізраїлю.
Як повідомляв «Міст», Всеукраїнська рада Церков і релігійних організацій України зробила заяву щодо меморіалу в Бабиному Яру.

About Author

Meest-Online