Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Що несе нова хвиля міґрації?

Автор:

|

Листопад 24, 2011

|

Рубрика:

Що несе нова  хвиля міґрації?

Павло Розенко, провідний експерт Центру Разумкова, колишній перший заступник міністра праці й соціальної політики, припускає можливість виникнення хвилі еміґрації інтелектуального потенціалу з України. Аналітик повідомив, що проведені центром соціологічні дослідження засвідчують: понад 65 % українських громадян уважають, що країна розвивається в неправильному напрямку.

«Й абсолютна більшість людей, умовно кажучи, не бачить перспективи свого розвитку й себе саме в цій країні. Було кілька хвиль витоку робочої сили з України: перша хвиля в сере­дині 1980-х — початку

1990-х, коли Україна втратила саме інтелектуальний потенціал (науковців, інтелігенцію), а зараз ми маємо іншу структуру виїзду з країни, в основному пов’язану із сезонною зайнятістю низькокваліфікованих працівників, а, на жаль, усе ж таки третя хвиля, якщо ми можемо так сказати, якраз загрожуватиме Україні втратою інтелектуального потенціалу. Саме тих думаючих людей, які просто не бачать майбутнього розвитку науки, високих технологій, виробництва в країні», — заявив експерт.

За словами Павла Розенка, західні ринки зараз роблять ставки на працівників високої кваліфікації. «І, понад те, західні країни заохочують перетік до себе саме висококваліфікованої робочої сили», — наголосив він.

Водночас, Лідія Ткаченко, провідний науковий працівник Інституту демографії та соціальних досліджень Національної академії наук України, заявила, що вважає міґрацію науковців нормальним явищем. «Треба мати на увазі, що для сучасної молоді, яка знає мову, освічена, — світ є відкритішим. Нині існує чимало можливостей здобути освіту за кордоном. Напевно, зараз це доволі нормальний процес», — уважає експерт, зазначаючи, що, однак, не можна сказати, що сьогодні відбувається масовий виїзд освічених людей з України.

«Поживуть там і побачать, що скрізь є свої проблеми… Говорити, що в Україні немає перспектив, можуть лише тільки українці. Бо ми звикли до всього критично ставитися, навіть не критично, а песимістично. Адже насправді в України — дуже високий потенціал. І всі міжнародні експерти про це кажуть», — заявила пані Ткаченко.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply