Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 25, 2021

РФ внесла у «стоп-лист» СКУ

Автор:

|

Липень 16, 2015

|

Рубрика:

РФ внесла у «стоп-лист» СКУ
Арсеній Яценюк та Евген Чолій

Арсеній Яценюк та Евген Чолій

Російська Федерація (РФ) унесла до «стоп-листа» некомерційних організацій Світовий конґрес українців (СКУ), Українську всесвітню координаційну раду, Кримську польову місію з прав людини й інші організації. Крім українських організацій, у проект списку небажаних потрапили також інститут «Відкрите суспільство» (Фонд Сороса), Національний фонд демократії, Міжнародний республіканський інститут, Національний демократичний інститут міжнародних питань, Фонд Мак-Артурів, Freedom House, Фонд Чарльза Стюарта Мотта, Фонд «Освіта для демократії» та Східноєвропейський демократичний центр.
Державна дума РФ вирішила створити «стоп-лист» некомерційних організацій, діяльність яких буде вважатися небажаною в Росії, зовсім нещодавно. Цей список не буде мати сили закону, але буде використовуватися як індикатор для держорганів та інших груп впливу.
Світовий конгрес українців уже засудив створення у РФ такого «стоп-листа». «Підготовка цього документа не є прозорим процесом, і СКУ ніколи не був поінформований про причину, чому стосовно нього застосували таку акцію», — ідеться в повідомленні прес-служби організації.
Незважаючи на це, СКУ обіцяє продовжувати працювати з міжнародною спільнотою, щоб Росія припинила порушувати незалежність і територіальну цілісність України, зупинила незаконну окупацію українського Криму та звільнила всіх незаконно арештованих ув’язнених.
У СКУ також пообіцяли і далі протидіяти російській дезінформації. «Світовий конґрес українців дуже стурбований підготовкою «патріотичного стоп-листа», позаяк це свідчить про подальше погіршення в Російській Федерації прав людини, у т. ч. й свободи слова, — заявив Евген Чолій, президент СКУ. — Ми закликаємо міжнародне співтовариство відреаґувати на ці неприйнятні дії російських владних структур, що свідчать про їхній намір повернутися до тоталітарних часів Радянського Союзу».
Арсеній Яценюк, прем’єр-міністр України та президент СКУ 17 липня ц. р. обговорили загрозу діяльності українських громад у РФ. Під час зустрічі в Оттаві п. Яценюк і п. Чолій розглянули питання про загрозу діяльності українських громад у зв’язку з поданням верхньою палатою Державної думи РФ «патріотичного стоп-листа небажаних організацій», у якому є й СКУ, на подальший розгляд до Генеральної прокуратури, Міністерства закордонних справ та Міністерства юстиції РФ.
Також у ході зустрічі були порушені питання, пов’язані з меморандумом про співпрацю між СКУ та Кабінетом Міністрів України від 28 серпня 2014 року, зокрема про спільні зусилля в захисті незалежності України, стратеґію протидії російській дезінформації, про представництво СКУ в Україні, гуманітарні ініціативи діаспорної організації та річні загальні збори СКУ в Іспанії 2015-го.
Арсеній Яценюк та Евген Чолій також взяли участь у зустрічі з провідниками складових
організацій Конґресу українців Канади на чолі з Павлом Ґродом. Очільник українського уряду наголосив на важливості підписання напередодні декларації про завершення перемовин про вільну торгівлю між Україною та Канадою. «Світовий конгрес українців буде й надалі активно співпрацювати з урядом України в захисті територіальної цілісності України та прав українських громад у діаспорі», — наголосив п. Чолій.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply