Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 31, 2023

Привітання СКУ з нагоди 100-ліття проголошення Акту злуки

Автор:

|

Січень 23, 2019

|

Рубрика:

Привітання СКУ з нагоди 100-ліття проголошення Акту злуки

Cвітовий конґрес українців (СКУ) вітає Президента, голову Верховної Ради та прем’єр-міністра України, депутатів Верховної Ради України та весь український народ зі знаменною історичною датою — 100-літтям проголошення Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки.
Проголошення 22 січня 1919 року. Акту злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки засвідчило об’єднання українських земель в єдину державу та стало міцним підґрунтям до розгортання визвольних змагань в дусі єдності та соборності аж до здобуття незалежності України 24 серпня 1991-го.
Тепер, коли вже п’ятий рік під російською окупацією перебувають українські території Криму та Донбасу, а на східних кордонах України продовжується збройна аґресія, ми як ніколи раніше усвідомлюємо важливість єдності українських земель і духовно-релігійної та національної єдності українського народу.
СКУ запевняє, що його теперішнім пріоритетом продовжує бути всебічна підтримка України, а новообраний Провід СКУ готовий до конструктивної співпраці з владними структурами, політичними партіями та громадянським суспільством України, насамперед у питаннях відновлення територіальної цілісності та суверенітету України, втілення в життя європейських і євроатлантичних прагнень українського народу та розбудови України як успішної європейської держави. Нам також важливо створювати умови та й далі працювати над поверненням закордонних українців до України, а також зміцнювати співпрацю й єдність українського народу в Україні та в діаспорі.
«У час теперішніх серйозних викликів перед Україною Cвітовий конґрес українців закликає українську діаспору та народ України до єдності та активної співпраці у збереженні соборності Української держави, що є нашим найважливішим теперішнім завданням», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply