Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 30, 2022

Провід СКУ зробив низку заяв про війну в Україні

Автор:

|

Серпень 17, 2022

|

Рубрика:

Провід СКУ зробив низку заяв про війну в Україні
Запорізька АЕС

Світовий конґрес українців (СКУ) нещодавно зробив заяви, що торкаються України. Так, зокрема, підтримав заклик державного секретаря США визнати Російську Федерацію (РФ) державою-спонсором тероризму та звернувся до всіх демократичних урядів і міжнародної спільноти зробити необхідні кроки для визнання РФ державою-терористом. «Закликаю всіх миролюбних громадян світу звертатися з відповідними вимогами до своїх урядів та обраних представників, аби переконати їх зробити цей важливий крок», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
Він зауважив, що це стане можливим, лише якщо кожен зі світової спільноти українців візьме на себе обов’язок особисто телефонувати, надсилати електронні листи, писати статті та дописи, а також вимагати зустрічей із урядовцями, аби донести до них цей меседж. «Дієвість національних і глобальних організацій українських громад є набагато сильнішою, якщо політики безпосередньо чують голоси окремих людей», — наголосив керівник СКУ.
«Жорстокість РФ щодо українського народу вийшла далеко за межі самого поняття тероризму. Кремль несе смерть, горе і страждання мільйонам лише заради задоволення хворих імперіалістичних амбіцій свого керівництва. Вона, поза сумнівом, є державою-терористом і чистим злом. Москва має бути покарана найпотужнішими та далекосяжними санкціями», — зазначив п. Ґрод і додав, що РФ треба вигнати з таких інституцій, як Організація Об’єднаних Націй (ООН), G20, Організація з безпеки та співпраці в Європі, натомість додана до клубу таких держав-терористів, як Іран, Північна Корея та Сирія.
У заяві йдеться, що позначення країни як держава-спонсор тероризму може мати низку потужних наслідків, у т. ч. накладення економічних санкцій на десятки інших країн, які продовжують вести справи з РФ, заморожуванням російських активів у Сполучених Штатах і забороною на експорт різноманітних товарів подвійного використання — комерційного та військового.
Також СКУ засудив нещодавній звіт Amnesty International (AI) під назвою «Українська військова тактика ставить під загрозу мирне населення», який виглядає як наратив кремлівської пропаґанди. «Звинувачувати українських військових в бомбардуваннях Росією українських лікарень, шкіл, житлових будинків, торгових центрів, автобусних зупинок та інших об’єктів цивільної інфраструктури — абсурд. Як вони могли не врахувати той факт, що українці захищаються від неспровокованого вторгнення РФ, жорстоких щоденних бомбардувань і воєнних злочинів?», — заявив президент організації.
Він закликав донорів і прихильників AI звернути увагу на порядність її керівництва та ретельно дослідити джерела їхнього фінансування. У СКУ нагадали, що в доповіді українську армію несправедливо звинувачують у відповідальності за бомбардування цивільного населення Росією через те, що її війська базуються надто близько до цивільної інфраструктури.
«Звіт різко засудили українські високопосадовці та багато іншими представників міжнародного співтовариства, в т. ч. експерти з воєнних злочинів. Не дивно, що Кремль радо вітав заяву AI, а російські посадовці активно цитували звіт, щоб виправдати здійснювані Москвою бомбардування України», — йдеться в заяві діаспорян.
Крім цього, СКУ закликав Раду Безпеки ООН та Міжнародну аґенцію з атомної енергії (МАГАТЕ) негайно забезпечити припинення обстрілу та мінування Запорізької атомної електростанції, які здійснюють російські військові. «Росія вдається до ядерного тероризму. Наслідки будуть катастрофічними для України, всієї Європи та Чорноморського реґіону. За хворобливими переконаннями Путіна, якщо Росія не зможе окупувати Україну, то вона не повинна існувати ні для кого», — заявив Павло Ґрод.
Він закликав МАГАТЕ й ООН захистити об’єкт від подальших атак і забезпечити його належну експлуатацію. СКУ очікує, що Рафаель Маріано Ґроссі, генеральний директор МАГАТЕ, та Антоніу Гутерріш, генеральний секретар ООН, займуть безкомпромісну позицію щодо захисту атомної станції за допомогою надсилання міжнародної місії ядерних експертів.
Водночас СКУ не дозволить послаблення будь-яких санкцій проти РФ, адже це стане поганим прецедентом. За словами п. Ґрода, такий важливий меседж оргаінзація доносить до всіх країн Європейського Союзу (ЄС) і НАТО. «Ми стежимо. Ми будемо у кожній країні займатися такими юридичними позовами та судовим процесом, щоби зупинити будь-які ослаблення санкційного режиму», — заявив він.
Президент СКУ також зазначив важливість того, щоб Україна якнайшвидше виграла війну, аби уникнути економічного спаду в Європі та Північній Америці внаслідок використання Москвою енергоресурсів як зброї. Тому СКУ підтримує заклики президента Зеленського до країни «Великої сімки» й усіх партнерів України надати Україні військову й економічну допомогу.
Як повідомляв «Міст», СКУ запропонували долучитися до розробки санкцій проти РФ.

Євген Клен

До слова
Латвійський сейм погодив заяву про оголошення РФ спонсором тероризму і закликав ЄС негайно призупинити видачу віз росіянам і білорусам. Відтак Латвія стала першою державою у світі, яка оголосила спонсором тероризму РФ. Депутати зазначили, що впродовж багатьох років Росія по-різному — безпосередньо й опосередковано — підтримувала і фінансувала терористичні режими й організації. У заяві згадали про постачання зброї режиму Башара Асада в Сирії, про отруєння родини Скрипалів у Великій Британії, про збитий літак рейсу МН-17 на Донбасі. «Зараз РФ цілеспрямовано використовує страждання та залякування як інструмент у своїх спробах деморалізувати український народ і її Збройні сили, паралізувати здатність України діяти, щоб окупувати її територію, — зазначили латвійські законодавці. — Сейм визнає тероризмом насильство РФ над цивільним населенням, яке вона здійснює задля досягнення політичних цілей, а Росію — державою, що підтримує тероризм, і закликає інші країни висловити таку саму думку».

About Author

Meest-Online