Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 21, 2021

Провід СКУ обговорив із Кулебою актуальні питання співпраці

Автор:

|

Квітень 01, 2020

|

Рубрика:

Провід СКУ обговорив із Кулебою актуальні питання співпраці
Павло Ґрод

Відбулася телефонна розмова Дмитра Кулеби, міністра закордонних справ України, з Павлом Ґродом, президентом Світового конґресу українців (СКУ). У розмові також взяли участь Стефан Романів, перший віцепрезидент СКУ, Андрій Футей, віцепрезидент СКУ, Марія Купріянова, виконавчий директор СКУ, та Сергій Касянчук. директор Представництва СКУ в Україні.
Як світова надбудова української діаспори, СКУ запропонував допомогу та підтримку важливим зусиллям Міністерства закордонних справ (МЗС) України під час пандемії коронавірусу, зокрема, щодо оперативного поширення офіційної інформації до закордонних українців і гуманітарної підтримки на міжнародній арені. Провід СКУ мав нагоду представити МЗС повний спектр питань, які постають перед закордонним українством через обмежувальні заходи, пов’язані з пандемією, в т. ч. питання продовження терміну перебування в Україні, питання відшкодування або «замороження» візових коштів через скасовані поїздки до України тощо.
Окрему увагу приділили актуальним питанням політичної ситуації, зокрема, рішенню Тристоронньої контактної групи в Мінську (Білорусь) щодо створення Консультативної ради. Провід СКУ висловив занепокоєння світової української спільноти загрозами, які несе імплементація цього рішення.
Сторони обговорили практичні кроки у співпраці в рамках ключових пріоритетів СКУ та МЗС — від спільної протидії російській аґресії та сприяння збереженню санкційного режиму щодо Російської Федерації (РФ) до допомоги в розбудові могутньої української держави через програми публічної дипломатії. Український міністр відзначив важливу роль світового українства в постійному приверненні уваги міжнародної спільноти до російської аґресії, яка триває на сході України.
«Ми вдячні за відкритий діалог і тривале партнерство з МЗС України у спільних пріоритетах боротьби з російською аґресією, розбудови української держави та розвитку світових українських громад. У часи надзвичайних глобальних загроз ми діємо як єдиний світовий український народ, єднаючись у допомозі. МЗС України та СКУ продовжать втілювати ефективні інструменти та шляхи співпраці в новій реальності», — зазначив Павло Ґрод, президент СКУ.
Преслужба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply