Новини для українців всього свту

Tuesday, Oct. 4, 2022

Президент Зеленський не повинен переходити «червоні лінії»

Автор:

|

Жовтень 16, 2019

|

Рубрика:

Президент Зеленський не повинен переходити «червоні лінії»
Павло Ґрод

Світовий конґрес Українців (СКУ) стурбований відсутністю чіткості та прозорості в домовленості, якої було досягнуто під час нещодавнього засідання Тристоронньої контактної групи у Мінську (Білорусь) 1 жовтня ц. р. СКУ закликає президента України Володимира Зеленського дотримуватись чіткої й однозначної позиції про те, що:
1) жодні вибори не можуть відбуватися на окупованих РФ територіях Донецької та Луганської областей доти, доки всі російські війська, найманці, зброя та матеріальні засоби не будуть виведені з української території, Україна не поверне повний контроль української сторони на українсько-російському кордоні та переміщені з Донбасу особи не зможуть мирно повернутися в їхні помешкання;
2) визначений Конституцією України стратегічний курс України щодо євроатлантичної інтеграції та НАТО є незворотним і незмінним;
3) Україна буде й надалі наголошувати іноземним урядам, що міжнародні санкції проти РФ мають бути посилені та розширені, доки Росія не деокупує суверенні українські території — Крим і частини Донецької та Луганської областей.
СКУ глибоко стурбований відсутністю ясності щодо того, на що готова погодитись Україна в рамках так званої формули Штайнмаєра, що є політичною поступкою, якої вимагає Кремль. Президент Зеленський зробив цю поступку в обмін на зустріч лідерів країн «Нормандського формату» (України, Німеччини, Франції та РФ), не маючи жодної вказівки на те, що Росія буде виконувати безпекові положення мінських домовленостей, які зобов’язана виконувати, в т. ч. виведення з української території російських військ, зброї та матеріальних засобів.
1 жовтня він також заявив, що Закон України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей», термін якого завершується 31 грудня ц. р., замінять новим законом, але не озвучив жодної конкретики чи деталей про цей новий законопроєкт.
7 вересня президент Зеленський погодився на вимогу РФ додати до списку обміну полоненими між Україною та РФ Володимира Цемаха, ключового підозрюваного у збитті літака рейсу МН-17, котрий перебував під вартою в Україні.
Крім цього, нещодавно українські високопосадовці зробили суперечливі та неоднозначні заяви про те, що саме теперішня адміністрація готова прийняти як компроміс для припинення російсько-української війни. «Погоджуватись під час саміту лідерів «Нормандського формату» з будь-якими вимогами РФ щодо проведення Україною виборів на території, яка перебуває під російською окупацією, або щодо того, що Україна змінить свій стратегічний курс стосовно інтеграції в НАТО й Європейський Союз, є червоними лініями, які президент Зеленський не повинен переходити, — заявив Павло Ґрод, президент СКУ. — Перехід через ці лінії матиме серйозні наслідки для його президентства, суверенітету України та майбутнього миру в Європі».
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply