Новини для українців всього свту

Friday, May. 7, 2021

Президент СКУ зустрівся з українцями Болгарії

Автор:

|

Жовтень 18, 2012

|

Рубрика:

Президент СКУ зустрівся з українцями Болгарії

Президент Світового конґресу українців (СКУ) 3-5 жовтня ц. р. здійснив подорож до Софії, де ознайомився з життям української громади Болгарії та представив її владним структурам актуальні українські питання. Організації візиту президента СКУ сприяла фундація «Мати-Україна» на чолі з Оленою Коцевою.

Перебування Евгена Чолія в Болгарії розпочалося зі зустрічі з проводом фундації «Мати-Україна». У її ході йшлося про успіхи та проблеми української громади, насамперед про стан створення української крайової центральної репрезентації під назвою «Спілка українських організацій Болгарії «Мати-Україна» та її входження до складу СКУ й про важливість мати приміщення для громадської роботи.
Після цього п. Чолій мав низку окремих зустрічей із державними високопосадовцями. Із радником президента Болгарії з міжнародних питань Тіхоміром Стойчевим і з директором дирекції «Європейські держави» Міністерства закордонних справ Болгарії Хрісто Георгієвим президент СКУ обговорив потребу євроінтеграції та демократизації України, важливість жовтневих парламентських виборів 2012-го в Україні, необхідність припинення тиску на її засоби масової інформації й звільнення політичних в’язнів, зокрема Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.
Разом із провідниками фундації «Мати-Україна» президент СКУ мав розмову з представницею столичної мерії — екзекутивним директором Асоціації розвитку Софії Світланою Ломевою. У ході зустрічі на адресу мера Софії було передано лист від української громадськості Болгарії й обговорено його основні положення стосовно встановлення пам’ятника жертвам Голодомору 1932-1933 рр., облаштування площі біля пам’ятника Тарасові Шевченку та приведення в порядок території поблизу меморіальної дошки Михайлові Драгоманову. Евген Чолій також звертався до владних структур Болгарії з проханням надати приміщення для діяльності української громади.
Окрім цього, президент СКУ обговорив актуальні питання з представниками дипломатичного корпусу України, Олександром Лапським і Iриною Козик, яких закликав активно відгукуватися на потреби української громади в Болгарії. П. Чолій мав нагоду представити діяльність СКУ за останній період і ближче ознайомитись із діяльністю українців Болгарії під час громадської зустрічі.
Програма візиту також включала відвідини пам’ятника Тарасові Шевченку, могил відомих українських діячів, скульптора Михайла Паращука та вченого Михайла Драгоманова, а також меморіальної дошки на його честь і будинку посольства Української Народної Республіки.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply