Новини для українців всього свту

Monday, May. 17, 2021

Президент СКУ зустрівся з президентом Румунії

Автор:

|

Жовтень 25, 2012

|

Рубрика:

Президент СКУ зустрівся з президентом Румунії

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), 8-10 жовтня ц. р. здійснив подорож до Бухареста (Румунія), де представив важливі українські питання президенту, голові сенату, голові палати депутатів і міністру освіти Румунії.
На окремих зустрічах із румунським президентом Траяном Басеску, головою сенату Кріном Антонеску та головою палати депутатів Валеріу Згоні президент СКУ привернув увагу співрозмовників до необхідності євроінтеграції та демократизації України. У зв’язку із цим він наголосив на перевагах як для Європи, так і для України, підписання Угоди про асоціацію між Європейським Союзом і Україною замість її вступу до Євразійського економічного союзу.
Евген Чолій відзначив важливість того, щоби міжнародна спільнота й надалі настоювала на тому, що єдиною умовою для підписання цієї угоди є повернення владних структур України від авторитарного до демократичного способу правління. Задля забезпечення більш чесного й прозорого виборчого процесу в Україні п. Чолій просив, аби Румунія скерувала в Україну міжнародних спостерігачів на найближчі парламентські вибори. Він також заохочував румунську державу визнати Голодомор Ґеноцидом українського народу. Окрім цього, президент СКУ закликав владні структури уможливити Союзові українців Румунії (СУР) доступ до відповідних фондів із метою продовження своєї нормальної діяльності.
Під час розмови з міністром освіти Катериною Андронеску Евген Чолій наголошував на важливості впровадження теми Голодомору в освітні програми Румунії.
Пан Чолій також відвідав Культурно-інформаційний центр СУР, зустрівся з представниками місцевої української громади й обговорив актуальні українські питання з послом України в Румунії Теофілом Бауером. Організації візиту президента СКУ до Румунії сприяв голова СУР, депутат Степан Бучута.
Світовий конґрес українців

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply