Новини для українців всього свту

Tuesday, Jan. 25, 2022

Президент СКУ здійснив візит до Румунії

Автор:

|

Липень 05, 2018

|

Рубрика:

Президент СКУ здійснив візит до Румунії

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), на запрошення Союзу українців Румунії (СУР), складової організації СКУ, здійснив робочий візит до Бухаресту та Сігету Мармацієй. У рамках цієї подорожі він разом із Ярославою Хортяні, першим заступником президента СКУ та головою Європейського конґресу українців (ЄКУ) також представив актуальні українські справи перед заступником патріарха і секретарем Священного синоду Румунської православної церкви, владними структурами Румунії й українською громадськістю.
У Бухаресті п. Чолій зустрівся з членами проводу СУР і поінформував про майбутні плани СКУ. У Сігету Мармацієй він узяв участь у позачерговому з’їзді СУР за участі понад 300 учасників. Цей поважний захід відкрив молитвою о. вікарій Іван Піцура від Української православної церкви (УПЦ) у Румунії, після чого прозвучали виступи Миколи-Мирослава Петрецького, президента СКУ та привітання голови ЄКУ, а також звіти голів усіх 12 відділів СУР.
У своєму виступі Евген Чолій відзначив важливість єдності української громади для її майбутнього розвитку та для запобігання спробам її значно послабити, а також для просування на своєму терені важливих українських справ, в т. ч. підтримки України в поборюванні російської гібридної аґресії. Окремо він зупинився на теперішній ситуації в Україні, привернув увагу до основної діяльності СКУ в її захисті та закликав провід і членство СУР і далі ефективно співпрацювати з СКУ.
По завершенню цього заходу п. Чолій і п. Хортяні взяли участь у покладанні квітів до пам’ятника Тарасу Шевченку та подивилися концерт, у якому виступили діти з України, учасники I Фестивалю української культури «Наша пісня, наша доля» під керівництвом Мар’яна Гаденка, та спільний хор «Ронянські голоси» і «Соколята» з Румунії під дириґуванням Джети Петрецької.
Також президент СКУ побував на Службі Божій в УПЦ Воздвиження Чесного Хреста, після якої зустрівся з парохом о. Миколою Лавруком і виступив перед церковною громадою. У своєму слові він зазначив, що українська діаспора є найкращим союзником народу України в захисті її територіальної цілісності та суверенітету і закликав українців Румунії єднатися навколо спільних цінностей.
Також п. Чолій мав зустрічі з румунськими високопосадовцями, у ході яких подякував Румунії за підтримку України та закликав до подальшого поборювання гібридної аґресії Російської Федерації, яка є загрозою світового масштабу. У зв’язку з цим він закликав Румунію до сприяння спрямуванню миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй у реґіон Донбасу і моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі до Криму та заходів міжнародного співтовариства для звільнення Російською Федерацією українських політичних в’язнів і заручників. Президент СКУ також наголосив на потребі посилення протидії російській дезінформаційній кампанії, що намагається представити Україну як невдалу державу, та поінформував про останні значні реформи в Україні, включно з прийняттям закону про антикорупційний суд. Відтак Евген Чолій спонукав зміцнювати румунсько-українські відносини, в т. ч. економічну та торгівельну співпрацю. Водночас президент СКУ закликав Румунію визнати Голодомор ґеноцидом українського народу та обговорив Закон України «Про освіту» з метою знайти вихід із занепокоєння з боку Румунії статтею 7 цього закону.
«Зустрічі в Румунії дали можливість конструктивно обговорити питання, які є важливими для Союзу українців Румунії, для подальшої спільної підтримки України та для надання Томосу УПЦ», — заявив п. Чолій.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply