Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 25, 2021

Президент СКУ здійснив візит до Киргизької Республіки

Автор:

|

Жовтень 03, 2018

|

Рубрика:

Президент СКУ здійснив візит до Киргизької Республіки

Е. Чолій виступає на міжнародній науково-практичній конференції

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), здійснив робочий візит до Бішкеку (Киргизька Республіка), де виступив на Міжнародній науково-практичній конференції «Українська діаспора Киргизстану: вчора, сьогодні, завтра» з нагоди 25-ліття українського товариства Киргизької Республіки «Берегиня», обговорив шляхи співпраці між СКУ і товариством та порушив актуальні українські питання перед головою Ради Асамблеї народу Киргизcтану та представниками громадянського суспільства.
Виступаючи на Міжнародній науково-практичній конференції п. Чолій від імені СКУ висловив признання за успішну діяльність товариства, яке є єдиною зареєстрованою громадською організацією українців у Киргизькій Республіці. Він зокрема зазначив, що воно стало одним із засновників Асамблеї народу Киргизстану та товариства дружби «Киргизстан-Україна».
Президент СКУ наголосив на плідній праці діаспорного товариства, що передбачає випуск наукових праць, зокрема про українців у Киргизстані та Тараса Шевченка в цій країні; видання українською мовою одного з варіантів киргизького народного епосу «Манас»; більше тисячі концертних виступів українського ансамблю «Барвінок», якому Міністерство освіти та культури Киргизької Республіки присвоїло звання «народний»; понад 800 випусків радіопрограми «Берегиня»; проведення численних культурно-мистецьких заходів і участь у міжнародних культурних проектах. Учасники конференції, культурні та громадські діячі, науковці, політики і дипломати, порушили низку питань про подальший розвиток української громади в Киргизькій Республіці.
По завершенню конференції Евген Чолій обговорив шляхи майбутньої співпраці СКУ та «Берегині» під час зустрічі з його проводом під керівництвом Володимира Нарозі, котрий очолює товариство від моменту його створення. Президент СКУ запросив представників товариства взяти участь у ХІ Світовому конґресі українців, який відбудеться в Києві 24-27 листопада ц. р.
Президент СКУ також зустрівся з Токоном Мамитовим, головою Ради Асамблеї народу Киргизстану, котрому подякував за сприяння праці товариства, надання приміщення для його діяльності та закликав до подальшої підтримки корисних проектів української громади.
Крім цього, п. Чолій мав окремі зустрічі з Шамілем Ібрагімовим, виконавчим директором фонду «Сорос-Киргизстан»; Абдирахманом уулу Шайирбеком, заступником Генерального директора з радіомовлення Киргизької національної телерадіокорпорації, на Першому радіоканалі якої щотижня виходить передача українською мовою «Берегиня», та Томом Селінґером, головою політичної й економічної сесії Посольства США в Киргизькій Республіці. Під час цих зустрічей високий гість поінформував про основну діяльність СКУ в зміцненні єдності світового українства, у розвитку його національно-культурного життя та в захисті його інтересів на міжнародному рівні, а також порушив питання про співпрацю в проектах спільного зацікавлення.
Перебуваючи в Бішкеку, Евген Чолій мав нагоду побувати на Службі Божій у Римо-католицькому храмі св. Архангела Михаїла та відвідати Монумент пам’яті загиблим під час Аксийських подій 2002-го та Квітневої революції 2010 року в Киргизькій Республіці.
Президента СКУ супроводжували Тимчасово повірений у справах України в Киргизькій Республіці Ігор Біленький, третій секретар Посольства України в Киргизькій Республіці Володимир Райков, голова товариства «Берегиня» Володимир Нарозя та перший заступник голови товариства Сергій Кузьменко.
«Світовий конґрес українців високо оцінює 25-літню успішну працю українського товариства Киргизької Республіки «Берегиня» та сподівається на майбутнє плідну співпрацю з ним», — заявив Евген Чолій.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply