Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Президент СКУ завершив візит до України

Автор:

|

Грудень 14, 2017

|

Рубрика:

Президент СКУ завершив візит до України

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), здійснив робочий візит до Києва, Україна, у ході якого обговорив сучасні українські питання та шляхи подальшої співпраці з високими релігійними та державними провідниками України, з речниками міжнародного співтовариства, дипломатами держав світу та представниками українського громадянського суспільства.
Особливу уваги під час зустрічей з владними структурами президент СКУ надав координації подальших зусиль України й української діаспори на чолі з СКУ в питаннях поборювання російської гібридної війни та захисту територіальної цілісності України. Було наголошено на потребі посилення санкцій з боку міжнародного співтовариства проти Російської Федерації (РФ), поки вона цілком не буде дотримуватися мінських домовленостей і не деокупує Крим, та спрямування миротворчої місії Організації Об’єднаних Націй (ООН) на Схід України та моніторингової місії Організації з безпеки та співпраці в Європі до незаконно окупованого Криму. Також ішлося про заохочення європейських держав прийняти Закон Магнітського, який би сприяв зниженню порушень людських прав. Водночас акцентувалося на важливості надання Україні інвестиційного пакету по типу «плану Маршалла», щоб допомогти подолати спричинені російською військовою аґресією спустошливі наслідки та сприяти економічному зростанню і подальшому реформуванню України. Водночас п. Чолій мав нагоду обговорити євроінтеграційні й євроатлантичні процеси та реформування України в різних сферах, в т. ч. зі заходами щодо зниження рівня корупції та прогресивними змінами в системі охорони здоров’я й освіти, а також застереження з боку окремих держав щодо Закону України «Про освіту». Разом із цим було розглянуте питання щодо спільного вшанування 2018-го в Україні та українській діаспорі жертв Голодомору 1932-1933 рр. у його 85-ту річницю.
Окремо Евген Чолій обговорив з Послом Угорщини в Україні Ерно Кешкенем і головою Товариства угорської культури «Закарпаття» та народним депутатом України Василем Брензовичем статтю 7 Закону України «Про освіту» щодо реґіональних мов і мов меншин.
На зустрічах разом із президентом СКУ також були присутні директор Представництва СКУ в Україні Сергій Касянчук і директор Представництва СКУ зі зв’язків із міжнародними організаціями в Брюсселі Марина Ярошевич. «Зустрічі в Україні пройшли успішно та допомогли виробити напрямні подальшої праці в просуванні актуальних українських питань на міжнародному рівні», — заявив п. Чолій.

Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply