Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 23, 2021

Президент СКУ завершив візит до Брюсселю

Автор:

|

Лютий 15, 2018

|

Рубрика:

Президент СКУ завершив візит до Брюсселю

Евген Чолій виступає на конференції в ЄП

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), здійснив візит до Брюсселю (Бельгія), де виступив на конференції в Європейському парламенті (ЄП) і на реґіональній нараді послів України в Європі та зустрівся з високопосадовцями Європейського Союзу (ЄС), НАТО, Бельгії й України.
Президент СКУ виступив на конференції в ЄП на тему «Чотири роки окупації. Шляхи підтримки Криму та кримських татар». Він наголосив на нелегальній окупації Криму Російською Федерацією (РФ), а відтак на її грубих порушеннях прав кримських татар і українців та на посиленні мілітаризації Криму і потенційних загрозах для світового співтовариства. Евген Чолій закликав до подальшого посилення санкцій проти РФ, у т. ч. до її виключення зі світової фінансової мережі SWIFT. Крім цього, президент СКУ спонукав держави світу та міжнародні організації бойкотувати ігри 21-го Чемпіонату світу з футболу, який пройде в РФ.
Окремо п. Чолій привернув увагу до необхідності посилення протидії дезінформаційній кампанії Кремля, яка не лише намагається послабити Україну зсередини та знизити її міжнародний імідж, але й підірвати єдність міжнародної спільноти. У цьому контексті він наголосив на останніх значних реформах в Україні, які здійснюються в умовах протидії російській військовій аґресії. Президент СКУ закликав до подальшої гуманітарної допомоги Україні та до підтримки пакета типу «плану Маршалла» для економічного зростання та подальшого реформування України.
Питання, пов’язані з висновками Венеційської комісії щодо Закону України «Про освіту», а також про його імплементацією, п. Чолій обговорив з Постійним представником Угорщини при ЄС.
На запрошення Павла Клімкіна, міністра закордонних справ України, президент СКУ виступив на реґіональній нараді послів України в Європі. У своєму виступі він окреслив основну діяльність СКУ й об’єднаної навколо нього української діаспори в підтримці України.
Від імені СКУ слово мали також Павло Ґрод, заступник президента, голова Координаційного комітету підтримки України при СКУ і президент Конґресу українців Канади, і Марина Ярошевич, директор представництва СКУ зі зв’язків з міжнародними організаціями в Брюсселі. «Візит до Брюсселю був успішним і дозволив обговорити актуальні українські питання та шляхи їхнього подальшого просування», — заявив п. Чолій.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply