Новини для українців всього свту

Tuesday, Jun. 15, 2021

Президент СКУ — у Данії

Автор:

|

Травень 31, 2012

|

Рубрика:

Президент СКУ —  у Данії

Евген Чолій, президент Світового конґресу українців (СКУ), 9—10 та 12—13 травня ц. р. побував у Копенгаґені, де обговорив низку важливих питань із посадовцями й українською громадськістю Данії. Під час зустрічей із Крістіаном Крістенсеном, директором департаменту європейського сусідства та Росії Міністерства закордонних справ Данії, і з Анною Северінсен, колишнім депутатом парламенту Данії та представником Данського Гельсінського комітету з прав людини, Евген Чолій наголосив на головуванні Данії в Раді Європейського Союзу (ЄС) і заохотив її скористатися цим статусом для поширення серед українських громадян інформації про переваги інтеґрації з ЄС.

Разом із цим, було обговорено питання про стан прав людини в Україні. Президент СКУ акцентував на важливості жовт­невих парламентських виборів в Україні й участі в них провідних лідерів опозиції Юлії Тимошенко та Юрія Луценка. Окрім цього, він закликав Данію вислати спостерігачів на ці вибори.

Під час зустрічей з українською гро­мaд­ськістю Евген Чолій наголосив на зусиллях СКУ в справі захисту інтересів українського народу в Україні та за її межами. Із місцевим релігійним життям він ознайомився під час зустрічі з о. Василем Тиховичем з Української греко-католицької церкви. Президент СКУ привітав владику Римо-католицької церкви Чеслава Козона, якому висловив подяку за можливість проводити в катедрі Св. Ансгара українські служби Божі. З Аліною Процик, головою української молодіжної організації «Ластівка»,

п. Чолій обговорив питання про створення в Копенгаґені української суботньої школи. Також відбулася зустріч з Іваном Нестором, головою Дансько-українського товариства, який поінформував президента Світового конґресу українців про діяльність товариства, у тому числі й про встановлення в Копенгаґені погруддя Тараса Шевченка.

Світовий конґрес українців

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply