Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 29, 2023

Президент СКУ провів зустрічі в Україні

Автор:

|

Грудень 28, 2022

|

Рубрика:

Президент СКУ провів зустрічі в Україні
Ігор Танцюра та Павло Ґрод

Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ), який очолив делегацію СКУ, що навідалася з візитом до України, обговорив із Ганною Маляр, заступницею міністра оборони України, подальшу співпрацю між СКУ та міністерством.
Обговорення торкнулося таких тем: підтримка «Мілітарі Медіа Центру» — єдиного голосу Сил оборони України; створення на базі медіацентру експертного майданчика для залучення експертів світового рівня; способи донесення правди до світу про геноцид, який вчиняє Росія, воєнні злочини окупантів, масові порушення прав людини; підтримка українців, які вимушено опинилися на тимчасово окупованих територіях. Павло Ґрод подякував Ганні Маляр та Міністерству оборони України за зустріч і спільні напрацювання. Водночас у Міністерстві оборони повідомили, що Ганна Маляр закликала СКУ протистояти російській пропаганді у всьому світі. «Ми вдячні Конґресу за повсякденну роботу над згуртованістю світового українства та поширення у світовому інформаційному просторі правдивої інформації про Україну, її боротьбу за свободу. Особливо зараз, у важкий час війни з Росією. Нам приємно, що зараз голоси закордонних українців із підтримкою чутно у багатьох куточках світу», — сказала вона та наголосила, що Москва тривалий час намагається зруйнувати імідж України як надійного партнера та зруйнувати її взаємини з дружніми державами. Тому дуже важливо протистояти потужній ворожій пропаганді в усьому світі.
Заступниця міністра закликала представників СКУ до широкого обговорення злочинів Кремля, скоєних на тимчасово окупованих територіях, створення експертних майданчиків для протидії російським фейкам.
Після цього п. Ґрод зустрівся з генерал-майором Ігорем Танцюрою, командувачем Сил територіальної оборони України Збройних сил України (ЗСУ). «Він дуже досвідчений військовий, який раніше був керівником штабу Сухопутних військ ЗСУ, та прийняв командування Територіальною обороною в один з найвідповідальніших моментів в українській історії», — нагадали представники діаспори.
Під час зустрічі йшлося про поточну ситуацію на фронті боротьби з російськими окупантами та нагальні потреби, які мають українські захисники. Ігор Танцюра відзначив Павла Ґрода почесною грамотою та висловив слова вдячності за кампанію СКУ UniteWithUkraine, яка збирає кошти та купує спорядження для мужніх воїнів, які зараз боронять Україну. «Дякуємо за плідну зустріч, пане генерал-майоре, та за все, що ви робите для України в ці часи історичних викликів! Велика честь бути Вашим сучасником. Разом — до Перемоги!», — подякували гості.
А пізніше делегацію СКУ прийняли Блаженнійший Святослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви, і Блаженнійший Епіфаній, глава Православної церкви України. До складу делегації СКУ також увійшли Стефан Романів, перший віцепрезидент СКУ, голова комісії з релігійних питань і Сергій Касянчук, директор Представництва СКУ в Україні.
«Представники СКУ та керівники українських Церков обговорили виклики для українського народу, пов’язані з повномасштабною війною проти російських загарбників, залучення всебічної міжнародної допомоги Україні, підтримку українських біженців за кордоном, релігійну та міжконфесійну ситуацію в Україні й інші питання», — повідомили представники діаспори.

About Author

Meest-Online