Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Поступові кроки до успіху чи політична безвихідь?

Автор:

|

Серпень 22, 2020

|

Рубрика:

Поступові кроки до успіху чи політична безвихідь?
Роман Ващук

Світовий конґрес українців (СКУ) та Представництво України в Європейському Союзі (ЄС) провели панельну дискусію «Мінський процес: поступ чи глухий кут?». Модератором дискусії став Роман Ващук, Надзвичайний і Повноважний Посол Канади в Україні у 2014-2019 рр.
Олексій Резніков, віцепрем’єр і міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, повідомив про принцип першочерговості безпекових компонентів, який повинен передувати будь-яким політичним крокам на шляху до миру та безпечної реінтеграції. Він наголосив, що жоден зі зазначених процесів не повинен становити загрози суверенітету та територіальній цілісності України. Також урядовець відзначив вплив світової діаспори та СКУ у розбудові подальшої підтримки України.
Павло Ґрод, президент СКУ, говорив про роль громадянського суспільства у створенні дорожньої карти миру, залученні підтримки, проведенні інформаційних кампаній по всьому світу. Він нагадав про червоні лінії, раніше окреслені СКУ, наполягав на важливості чіткої та непохитної позиції що це «війна Росії проти України», а не «громадянський внутрішній конфлікту в Україні». Президент СКУ підкреслив важливість підходу people to people у протистоянні російській інформаційній війні. Він також зазначив, що економічний успіх України є визначальним для її суверенітету. Такий успіх є можливим винятково за умови верховенства права та постійного вдосконалення роботи демократичних інституцій.
Енріке Мора Бонаверте, заступник генерального секретаря з політичної діяльності Європейської служби зовнішніх справ, підтвердив одностайну позицію ЄС у підтримці України й її територіальної цілісності, а також повному дотриманні та виконанні умов мінських домовленостей. «Для ЄС позиція Російської Федерації (РФ) дуже чітка: не посередник, а учасник конфлікту, тож РФ має йти на зустріч шляхам вирішення конфлікту, якщо прагне припинення санкцій за незаконну односторонню анексію Криму та дії на Донбасі», — заявив він.
До дискусії також долучилися Джеймс Шерр, старший співробітник Міжнародного центру служб захисту та безпеки й Естонського інституту зовнішньої політики, науковий співробітник Програми «Росія й Євразія» Chatham House, і Ганна Гопко, керівниця комітету закордонних справ Верховної Ради України в 2014-2019 рр.
Пресслужба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply