Новини для українців всього свту

Monday, Apr. 12, 2021

Подбайте про українських міґрантів!

Автор:

|

Листопад 10, 2011

|

Рубрика:

Подбайте про українських міґрантів!

Постійний моніторинґ Ніни Карпачової (на фото), уповноваженого Верховної Ради України (ВРУ) з прав людини, за станом дотримання прав громадян України, які перебувають і працюють за кордоном, а також неодноразові особисті її зустрічі з українськими заробітчанами, зокрема в Португалії, засвідчують наявність гострих проблем їх соціального захисту через відсутність двосторонніх міждержавних домовленостей у цій галузі. Про це йдеться в поданні омбудсмена президентові України щодо прискорення ратифікації Угоди між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення.

Ніна Карпачова зазначила, що в грудні 2007 року нею було внесене подання прем’єр-міністрові України «Про дотримання та захист прав українських трудових міґрантів у Португальській Республіці», у якому, зокрема, зверталася увага на необхідність ініціювання відповідної угоди з метою вреґулювання проблеми зарахування страхового стажу та визначення механізму нарахування пенсій після повернення трудових міґрантів в Україну.

Із великою надією наші співвітчизники, які мешкають і працюють у Португалії, сприйняли повідомлення, що 7 липня 2009 року в Лісабоні було підписано Угоду між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення. У квітні 2010-го португальська сторона поінформувала українську про завершення внутрішньодержавних процедур, потрібних для набуття чинності зазначеної угоди. Натомість в Україні цей процес гальмується, що викликає справедливе обурення серед українських громадян, котрі через економічні негаразди змушені заробляти на прожиття за кордоном.

З метою захисту прав українських заробітчан пані Карпачова у своєму поданні попросила главу держави дати доручення невідкладно внести на розгляд ВРУ проект Закону України «Про ратифікацію Угоди між Україною та Португальською Республікою про соціальне забезпечення». Омбудсмен переконана, що ратифікація зазначеної угоди буде проявом конкретної турботи про долю наших співвітчизників, а також сприятиме їх поверненню в Україну.

Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply