Новини для українців всього свту

Wednesday, Dec. 8, 2021

Підписали меморандум щодо творення Музею Голодомору

Автор:

|

Травень 06, 2021

|

Рубрика:

Підписали меморандум щодо творення Музею Голодомору

Міністерство культури й інформаційної політики України, Національний музей Голодомору-геноциду, Світовий конґрес українців (СКУ) та Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору підписали Меморандум про партнерство у проєкті творення ІІ черги Національного музею Голодомору-геноциду та відкриття для відвідувачів 2023-го, з нагоди 90-х роковин Голодомору, основної експозиції новозбудованого сучасного Музею.
До 30-ї річниці Незалежності України український уряд має на меті завершити реконструкцію І черги Національного музею Голодомору-геноциду, продовжувати будівництво другої черги та розпочати роботу над створенням основної експозиції музею. Меморандум є одним із кроків у низці ініціатив президента та Кабінету Міністрів України щодо підготовки до відзначення цієї дати.
Підписання Меморандуму є важливим для ефективної реалізації державно-приватного партнерства, покликаного консолідувати зусилля держави та громадянського суспільства у справі відновлення та збереження національної пам’яті, публічної підтримки сучасної інституції — музейного комплексу Музею Голодомору — не лише на етапі її формування, а й у подальшому її сталому розвитку.
Згідно з Меморандумом, Міністерство культури й інформаційної політики України представляє державну частину партнерства та забезпечує державну підтримку реалізації проєкту. «Голодомор — траґічна сторінка нашої історії. І правду про те, хто відповідальний за неї, має знати весь світ. Десятиліттями радянська влада приховувала цю жахливу реальність, в якій жили сотні тисяч людей. Приховувала цілеспрямований акт геноциду українського народу. Музейний комплекс дозволить забезпечити доступ до правдивої інформації, що ж відбувалося у той час насправді. Без применшень і псевдофактів. Його будівництво — надзвичайно важливий крок до увічнення пам’яті як всіх українців, так і тих, хто також постраждав від нелюдяних репресій СРСР. Історія не забута», — заявив Олександр Ткаченко, міністр культури й інформаційної політики України.
Національний музей Голодомору-геноциду відповідає за зміст основної експозиції, яка буде створена в будівлі, що зводять. На базі музею вже розробили наукову концепцію експозиції. Музей забезпечує роботу контентної групи, до якої входять працівники музею, а також залучені за згодою музеологи, історики та фахівці з інших суміжних дисциплін. Також на базі музею сформували міжнародну експертно-наукову раду.
Відповідно до Меморандуму, за міжнародну підтримку проєкту творення Музею Голодомору відповідає СКУ. «Світовий конґрес українців активно долучається до творення та розвитку Музею Голодомору-геноциду. Впродовж десятиліть ми послідовно доносимо світу правду про страшний злочин сталінського режиму та стоїмо за міжнародне визнання Голодомору актом геноциду українського народу. Залучення міжнародної підтримки сприятиме творенню музею світового рівня та зробить його відомим не лише в межах України, але й в глобальних масштабах», — заявив Павло Ґрод, президент СКУ.
Участь громадянського суспільства, широкого кола благодійників в Україні та за кордоном у творенні Музею Голодомору забезпечує Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору. Згідно з Меморандумом, завданням Фонду Музею Голодомору є фінансове забезпечення створення та втілення Проєкту основної експозиції, облаштування внутрішнього музейного простору та підтримка подальшого розвитку створюваного музейного комплексу. Фонд також представлятиме інтереси благодійників.
І чергу Національного музею Голодомору-геноциду відкрили з нагоди 75-х роковин Голодомору 2008 року. Відкриття усього комплексу й основної експозиції у ньому запланували 2023-го до 90-х роковин Голодомору.
Архітектурний проєкт будівлі музею у складі ІІ черги будівництва Меморіального комплексу пам’яті жертв Голодомору в Україні розроблено українською майстернею «Проєктні системи» у співавторстві з польською студією Nizio Design International. 2017 року на етапі ескізного проєкту він отримав позитивну оцінку консультативного органу Центру Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Над створенням дизайн-проєкту основної експозиції Музею Голодомору з українськими вченими та фахівцями працює міжнародний дизайнерський консорціум у складі компаній Nizio Design International та Haley Sharpe Design (Велика Британія).
Міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору заснований для сприяння діяльності та розвитку Національного музею Голодомору-геноциду. Спільно з партнером Канадсько-українською фундацією, Фонд відповідальний за проведення фандрейзингової кампанії, мета якої — фінансово й інформаційно забезпечити реалізацію проєкту у частині створення та втілення основної експозиції Музею, облаштування внутрішнього простору та заснування ендавмент-фонду для сталого розвитку Музею у майбутньому. До складу Наглядової ради Фонду входять відомі особистості: глави українських Церков Блаженнійший Святослав (Шевчук) та Блаженнійший Епіфаній, Віктор Ющенко, Філя Жебровська, прем’єр-міністр Канади у 2006-2015 рр. Стівен Гарпер, прем’єр-міністр Австралії у 2013-2015 рр. Тонні Еббот, громадські діячі та представники бізнесу, щоб брати безпосередню участь у реалізації статутних завдань Фонду та бути гарантами максимальної ефективності використання коштів.
Створений спільними зусиллями та відкритий для відвідувачів 2023-го музей буде розповідати не лише про історію злочину геноциду української нації Голодомор 1932-1933 рр., а й про силу і незламність українців, гідність і багаторічну боротьбу в ім’я єдиного віковічного прагнення — життя в суверенній успішній українській державі. Музей буде поширювати знання, які стануть не лише протиотрутою від будь-яких спроб, спрямованих на заперечення злочину Голодомору, нехтування правами людини та повторення злочинів геноциду у майбутньому, а й фундаментом для зміцнення демократії в Україні.
Як повідомляв «Міст», історики знайшли репортаж про Голодомор в американській газеті.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply