Новини для українців всього свту

Monday, May. 16, 2022

Павло Ґрод розповів про ситуацію в Україні

Автор:

|

Квітень 23, 2022

|

Рубрика:

Павло Ґрод розповів про ситуацію в Україні
Павло Ґрод, Ростислав Кісіль і Стефан Романів

Павло Ґрод, президент Світового конґресу українців (СКУ), вважає, що закрити небо над Україною не є нереальним завданням, а викликом, який потрібно подолати. «Політики нам кажуть, що це нереально. Але раніше вони казали, що відімкнення РФ від банківської системи SWІFT також є нереальним завданням. Ми це сприймаємо, як виклик. Якщо нам кажуть, що це нереально — ми ще дужче озвучуватимемо це питання. Вважаю, що ми можемо захистити повітряний простір України», — наголосив він.
За словами діяча діаспори, союзники повинні надати Україні не лише зброю для захисту, а й наступальну, позаяк треба визволити територію країни від окупантів. «Західний світ не може дозволити, щоб РФ знову окупувала Україну. Відтак Київ потребує озброєння, щоб відвоювати свою територію», — зазначив він.
Президент СКУ зауважив, що НАТО й Європейський Союз — це організації, які працюють за принципом консенсусу. Водночас США, Канада, Велика Британія готові робити набагато більше у питанні зброї для України.
Він звернув увагу, що деякі країни Європи «дуже помірковані» у питанні надання військової допомоги Україні, тож на них треба впливати, аби вони змінили свою позицію. «Йдеться про Німеччину, Францію, країни Бенілюксу, Угорщину. Сподіваємося, що після виборів в Угорщині та Франції ситуація щодо підтримки України зміниться на краще», — зауважив п. Ґрод.
За його словами, українська діаспора робить багато для зміни позиції урядів іноземних країн щодо надання Україні зброї для відбиття російської аґресії. «До прикладу, Німеччина певний час тому заявляла, що військову допомогу надають України, а насправді її не було. Українські дипломати інколи не можуть це прямо сказати, але ми можемо. Ми це робимо, і це приносить свої позитивні результати», — констатував президент СКУ.
Тож Світовий конґрес українців хоче закупити військове спорядження для щонайменше 100 тис. захисників України. Для цього створили проєкт Unite with Ukraine (unitewithukraine.com), що фокусує свою увагу на закупівлі захисного спорядження: бронежилетів, шоломів, тепловізорів.
До кінця березня СКУ зібрав 20 млн USD, і 75 % цієї суми вже витратили на закупівлю спорядження, яке надіслали в найспекотніші точки України. «У Польщі ми створили логістичний центр СКУ, відтак активно співпрацюємо з підрозділами територіальної оборони, Міністерства оборони, Міністерства внутрішніх справ України й іншими офіційними установами. До кінця березня ми закупили 10 тис. бронежилетів, 6 тис. шоломів, більше 100 тис. турнікетів. Утім, це лише початок. Наша мета — зібрати найближчим часом удесятеро більшу суму, щоб можна було купити повне спорядження для щонайменше 100 тис. захисників України», — наголосив п. Ґрод.
За його словами, СКУ намагається бути гнучким і відповідати також і на інші потреби українського війська. Зокрема, закупили паливо для потреб Збройних сил України. Українська діаспора збирає кошти на різні проєкти. Приміром, Канадсько-українська фундація зібрала до кінця березня фінансової підтримки для України майже 30 млн CAD. Президент СКУ наголосив, що українські громади по всьому світі дуже активно працюють, а їм намагаються допомогти, координувати роботу, щоб гуманітарна допомога швидко доходила до своїх адресатів.
Крім цього, українці повинні мати тривалу стратегію щодо Кремля, оскільки навіть зі смертю Путіна аґресивні дії РФ проти України не припиняться. «Російська аґресія — це гра в довгу, ми її відчуваємо вже 500 років, пережили Голодомор та інші траґедії», — нагадав п. Ґрод.
За його словами, дуже важливо, щоб світове українство збудувало інститути, на базі яких можна було б виховувати свідомих українців на багато поколінь. «Для нас дуже важливо, щоб ми усвідомили, що саме маємо сьогодні і що буде за одне-два покоління. Розбудова України є великим викликом для світового українства, і ми маємо до цього готуватися. Це — довга боротьба нашого народу», — зазначив він.
Павло Ґрод також додав, що запровадження в Україні подвійного громадянства є «дуже важливим ключем» для України. «Українська діаспора по всьому світу є дуже великою: нас приблизно 20 млн. Це великий потенціал і ресурс», — вважає він.
Діяч підкреслив, що багато хто не хоче відмовлятися від громадянства своїх країн, але охоче прийняв би також і українське. У цьому контексті він також звернув увагу на запобіжники у контексті надання подвійного громадянства, такі як позбавлення громадянства за антиукраїнську діяльність чи неможливість отримати українське громадянство людині, яка є громадянином країни-аґресора.
Як повідомляв «Міст», геноцид із боку росіян в Україні треба зупинити.

About Author

Meest-Online