Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Оксана Винницька взяла участь у розробці Держстандарту України

Автор:

|

Квітень 06, 2017

|

Рубрика:

Оксана Винницька взяла участь у розробці Держстандарту України

Мирослава Товкало, Наталія Пастушенко, Роман Шиян та Оксана Винницька-Юсипович

Оксана А. Винницька-Юсипович, голова Світової координаційної виховно-освітньої ради (СКВОР) Світового конґресу українців (СКУ) взяла участь у створенні оновленого Державного стандарту загальної середньої освіти України. У двотижневій роботі взяли участь члени Національної академії педагогічних наук України, представники обласних інститутів післядипломної педагогічної освіти з різних міст України, директори й учителі шкіл Львова, котрі впродовж багатьох років працюють за принципами «Обличчям до дитини», члени громадської організації «Школа без сліз» та експерти в галузі освіти з Польщі та Канади.
Праця над оновленням Державного стандарту загальної середньої освіти розпочалася з ініціативи Лілії Гриневич, міністра освіти та науки України, й її заступника Павла Хобзея в рамках концепції «Нова українська школа», яка була проголошена 27 жовтня 2016-го рішенням Колегії Міністерства освіти та науки України. Організатором обговорення виступив Роман Шиян, директор Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Робочі зустрічі пройшли в приміщеннях Патріаршого дому на території Українського католицького університету у Львові.
25 років тому СКВОР започаткувала роботу Інституту професійного розвитку вчителів (директор — Надія Луців), який, крім сучасних методик навчання, поширював серед освітян України демократичні засади керівництва педагогічними колективами, уміння працювати в період змін та інформаційної війни, важливість самоосвіти та постійного самовдосконалення. З того часу вчителі діаспори регулярно долучаються до курсів, семінарів і конференцій в Україні, а також приймають учителів із України в своїх державних школах у різних частинах світу. Мета такого спілкування — привести навчальний процес у загальноосвітніх школах України у відповідність із потребами та вимогами ХХІ ст.
«Розуміючи всі позитиви та виклики, з якими зустрічаються вчителі в цілому світі, я заохочую освітян діаспори, котрі працюють в загальноосвітніх школах різних держав світу, разом із освітянами України долучатися до розвитку нової української школи», — п. Винницька-Юсипович, котра з 26 жовтня 2016-го працює радником міністра освіти та науки України на громадських засадах.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply