Новини для українців всього свту

Monday, Sep. 20, 2021

НБУ випустив ювілейну монету «50 років СКУ»

Автор:

|

Січень 11, 2018

|

Рубрика:

НБУ випустив ювілейну монету «50 років СКУ»

В. Тищенко, Т. Лошманова та С. Касянчук

Національний банк України (НБУ) ввів у обіг пам’ятну монету номіналом 5 грн, присвячену 50-літтю Світового конґресу українців (СКУ), яку офіційно презентував у Музеї грошей. Під час презентації цієї монети Тамара Лошманова, начальник відділу нумізматичної продукції та маркетингу Департаменту грошового обігу НБУ, заявила: «Високою метою діяльності СКУ є поширення на планеті принципів демократії, захист прав людини, підтримка незалежності, територіальної цілісності, національної ідентичності й економічного розвитку України — духовної Батьківщини українців, котрі проживають за її межами. Тож Національний банк вшанував діяльність Світового конґресу українців, відкарбувавши пам’ятну монету на честь його півстолітнього ювілею».
На аверсі цієї ювілейної монети, на фоні стилізованого зображення Землі, розміщено стилізоване під вишивку дерево життя, а на реверсі, на дзеркальному тлі, — стилізоване зображення снопа з перевеслом, що символізує об’єднуючу та гуртуючу діяльність СКУ. Авторами ескізів цієї монети є Володимир Таран, Олександр Харук і Сергій Харук, а також Віталій Андріянов, котрий зробив її програмне моделювання.
Під час офіційної презентації Сергій Касянчук, директор представництва СКУ в Україні, від імені організації подякував НБУ, а зокрема Якову Смолію, виконуючому обов’язки його голови, й авторам ескізів пам’ятної монети, за їхній внесок у випуск цієї ювілейної монети, а також відзначив роль Олександра Непреля, голови Контрольної комісії СКУ, як відповідальної особи за це питання з боку СКУ. Володимир Кістяник, заступник директора представництва СКУ в Україні, також був присутній на цьому заході.
СКУ викупив 2 тис. таких ювілейних монет для подальшого розповсюдження серед українських громад у світі. «Позитивний відгук Національного банку України на наше звернення, а відтак випуск ювілейної монети з нагоди 50-ліття Світового конґресу українців є значною моральною підтримкою для СКУ й об’єднаної навколо нього української діаспори, яка є невід’ємною частиною великого українського народу», — заявив Евген Чолій, Президент СКУ.
Прес-служба СКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply