Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Латвійську організацію звинуватили в антиукраїнській позиції

Автор:

|

Березень 29, 2021

|

Рубрика:

Латвійську організацію звинуватили в антиукраїнській позиції
Прапори Латвії й України

Світовий конґрес українців (СКУ) звинуватив Об’єднання українських товариств Латвії (ОУТЛ) в антиукраїнській позиції та виключив його зі свого складу. Таке рішення СКУ прийняв уперше за свою понад 50-літню історію. Ухвалу прийняли за результатами тривалого моніторингу діяльності ОУТЛ і з наданням безпосередніх доказів про антиукраїнську діяльність.
На основі зібраної у відкритих джерелах інформації вдалося встановити, що члени та керівники ОУТЛ явно демонструють антиукраїнську позицію. Це передбачає, зокрема: пропаґування різної антиукраїнської інформації в соціальних мережах; участь в акціях організацій, що керуються ідеологією «русского міра»; поширення дезінформації про війну на Сході України та наклепів на владу України, яка начебто є «фашистською хунтою», що вбиває дітей; висловлювання, які дискредитують Революцію гідності; просування ідеї про створення «новоросійської республіки»; ідеалізацію терористів і військових злочинців на Донбасі, зокрема, Олександра Захарченка. Також ідеться про «співпрацю з російськими пропаґандистськими засобами масової інформації, підтримку проросійських радикальних груп у Латвії, пропаґування у Латвії забороненої радянської символіки й історії.
Докази надали президенту та Проводу ОУТЛ в офіційному письмовому зверненні — і жоден із них не був спростований ні письмово, ні під час виступу представника ОУТЛ на спеціальному засіданні Ради директорів СКУ. Усе це стало причиною виключення ОУТЛ із членства в СКУ, де заявили, що вважають неприпустимим членство в СКУ будь-якої організації, яка пропаґує антиукраїнську політику та співпрацює з російськими владними структурами.
Своєю чергою, Олександр Міщенко, Посол України в Латвійській Республіці, закликав українців із ОУТЛ вийти з об’єднання, аби діяти на захист України й її незалежності. «Я звертаюся до тих українців, котрі ще входять до ОУТЛ, усвідомити всю ганебність цієї антиукраїнської організації та вийти з її членства. Варто згадати й усвідомити врешті-решт, що ви — представники незламної української нації, яка віками виборювала свою незалежність, і сьогодні ми будемо її боронити усіма можливими способами та за підтримки міжнародної спільноти», — зазначив він.
Дипломат підтримав рішення Ради директорів СКУ. «ОУТЛ приховувала свою антиукраїнську ідеологію під вишиванками, українськими піснями, танцями й українською кухнею. На моє переконання, така методика відповідає тактиці дій російських диверсійних груп, які, одягаючи українську уніформу, проникають на територію України для здійснення диверсійно-підривної діяльності», — пояснив він своє бачення ситуації.
При цьому окремо подякував членам Координаційної ради представників українських діаспорних організацій при Посольстві України в Латвії «за принципову позицію з підтримки територіальної цілісності та суверенітету України, а також за активну діяльність у протидії російській пропаґанді та підтримці й утвердженні в Латвії українських традицій, української культури й українського духу».
Як повідомляв «Міст», СКУ відстоюватиме впровадження подвійного громадянства.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply