Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

Кремль створює альтернативу СКУ

Автор:

|

Червень 07, 2018

|

Рубрика:

Кремль створює альтернативу СКУ

Рустам Ташбаєв

Попри те, що українська діаспора має дуже багато заслужених і відомих у світі організацій, багато з яких входять у авторитетний Світовий конгрес українців (СКУ), московські махінатори вирішили створити «власну» українську діаспору.

«Черговий гомункул»
1 червня «Радіо Свобода» повідомило: «Наприкінці травня у Празі (Чехія) відбувся «Перший національний конґрес українців» (ПНУК). Принаймні, так його назвали організатори — невідомі чи маловідомі люди в середовищі української громади в Чехії. В його роботі, як зазначають організатори, взяли участь представники українських меншин із низки європейських країни та США, однак провідні офіційні українські організації на «конґрес» не запросили».
Натомість інтернет-видання спільноти «Інформаційний спротив» (ІС) попередило напередодні: «Російські спецслужби запустили новий проект «Перший національний український конґрес» з метою створення негативного образу України на міжнародній арені і, за можливості, підривання нашої держави зсередини за рахунок радикальної складової».
За даними ІС, провести «конґрес» у чеській столиці вирішив такий собі Рустам Ташбаєв, громадянин США, котрий раніше неодноразово потрапляв у поле зору українських правоохоронців». Причому захід проходив за зачиненими дверима.
Зокрема, його учасники визнали український парламент «нелегітимним» і визначили свій «конґрес» як альтернативні законодавчі збори. Міністерство внутрішніх справ України оголосили «джерелом корупції та кримінальної злочинності», а Генеральну прокуратуру й її підрозділи охарактеризували як «злочинну організацію».
«Згідно з офіційною заявою Ташбаєва (це, до речі, прописано в основних завданнях «конґресу»), «конґресмени» бажають створити в нашій країні паралельні силові структури, сформувати альтернативні «народні прокуратури»; легалізувати добровольчі батальйони тощо», — розповіли в ІС.
Крім цього, «конґрес» «офіційно» висунув в президенти України Івана Бубенчика, активіста Майдану, котрому зараз оголосили підозру в посяганні на життя співробітника правоохоронних органів у ході Революції гідності. Самого ж Ташбаєва призначили «крайовим командиром іноземних частин Української Повстанської Армії», якому «надано широкі військові повноваження — від створення трибуналу для діючої влади до формування української національної армії як на території України, так і за її межами».
В ІС також зауважили «миттєву активність російських пропагандистських медіа,  які розповсюдили новину про нового «кандидата в президенти України», — «майданівського стрільця», висунутого «українськими націоналістами», відтак, констатували: «Москва працює в незмінному режимі — створює радикальні структури, а потім за їхньою допомогою влаштовує різного роду провокації та диверсії, у т. ч. інформаційні».

«Випускник» виправної колонії
Про Рустама Ташбаєва в ІС розповіли, що він народився у Ленінграді (тепер — Санкт-Петербурґ) і навчався у вищому військово-морському училищі в Калінінграді (колишній Кеніґсберг, який тепер належить Росії). 1991 року він переїхав до Житомира, де чоловіка 1996-го заарештували працівники Управління боротьби з організованою злочинністю, відтак, він опинився у Житомирській виправній колонії.
Потім виїхав до США, де 1999 року отримав політичний притулок, а в травні 2015-го — американське громадянство. У січні 2015 року Ташбаєв приїхав до України та позиціонував себе «як військовий аналітик американського консорціуму Strategem, який нібито готує програму перенавчання Збройних сил України.
«Апофеозом діяльності Рустама Ташбаєва стали можна назвати події, які сталися 7 червня 2015-го, коли так звані активісти, безпосередньо ним керовані, встановили намети у центрі Києва, назвавши цю акції «Майданом 3.0». У подальшому акцію розігнала самооборона Майдану, а самого Ташбаєва депортували за межі України. При цьому Служба безпеки України (СБУ) вже тоді заявила, що провокаційні заходи фінансувалися через терористичні організації «Луганська народна республіка» (ЛНР) і «Донецька народна республіка» (ДНР), — нагадали в ІС.
Там також дійшли висновку, що ПНУК, радше, варто назвати зборами радикалів — нікому невідомих людей, крім Семена Семенченко, народного депутата України від «Самопомочі», котрий безпосередньо брав участь у шабаші, а також Міхеїл Саакашвілі, депортований із України колишній президент Грузії та голова Одеської обласної державної адміністрації. «Так, це той самий чоловік, котрий 2017 року намагався діяти за тим же планом, який не вдалося реалізувати Ташбаєву. Як ви писав «Міст», Саакашвілі до свого видворення намагався змінити державний лад за гроші Кремля. «І ось зараз, за наявною інформацією, в готелі Krystal у колишнього президента Грузії відбулася зустріч із Ташбаевим. Про що бесідували ці двоє — неясно, але з високою часткою ймовірності можна сказати, що перемовини були невипадкові, що цілі цих двох людей збігаються і, ймовірно, що спонсор їхніх програми — одна і та ж структура — Кремль, точніше його спецслужби», — зазначили в ІС.

Учень «афонського старця»
9 червня 2015 року Валентин Наливайченко, тодішній голова СБУ, відповів на запитання журналістів про Ташбаєва так: «Іноземець, прізвище якого ви згадали, був одним із тих, хто отримував фінансування, хто за підтримки ДНР і ЛНР закупили намети, виставили, якщо хочете, таку сцену та намагалися «мавпувати», та ще й з провокативною метою. Тому нічого спільного до протесту або майданівських акцій це не мало».
А Маркіян Лубківський, тодішній радник очільника СБУ запевнив 10 червня 2015 року в соціальній мережі Facebook: «Історія з Ташбаєвим, як і вся його так звана протестна діяльність в Україні є чистою постановкою та брудною провокацією. У зв’язку зі штучним формуванням Tashbaev case і роздмухуванням цієї теми хочу сказати дві речі. Перше. Ташбаєв покинув територію України 9 червня рейсом на Франкфурт. Друге. Служба безпеки України жодних неправових і непроцесуальних заходів щодо Ташбаєва не застосовувала».
«Телевізійна служба новин» київського телеканалу «1+1» цитувала 10 червня 2015 року зі сказаного Ташбаєвим: «Коли я прибув (до України. — Ред.) і став бачитися з величезною кількістю людей, то зустрів кілька людей, котрі якось дивно дивилися на мене. Коли ми почали розбиратися в чому річ, мені сказали, що їм було пророчили прибуття людини здалеку, котрий буде «останнім шансом України».
Крім «людей, котрі дивно на нього дивилися, Ташбаєв посилався на свої зустрічі з якимсь «афонським старцем». При цьому твердив: «Після третього зі мною «побачення» афонський старець благословив мене і мої переконання. Він сказав, що я маю йти не зупиняючись і не обертаючись назад. Він сказав, що у мене є дане Богом призначення й я не знайду душевного спокою, поки його не виконаю. І він підтвердив слова про «останню надію».

«Крим у російському контексті»
Богдан Райчинець, голова найбільшої в Чехії організації «Українська ініціатива в Чеській Республіці», складової частин СКУ, розповів про ПНУК таке: «Ніхто нас наперед не інформував, і ми самі подивилися в доступних соціальних мережах, що воно таке. Можу сказати, що ми так зрозуміли, що це є якась самостійна індивідуальна акція людей, котрі прагнуть якихось там політичних оцінок і так, правду кажучи, навіть не розуміємо, яка мета цього конґресу. Не думаю, що там було багато представників діаспори світу».
А на запитання журналіста «Радіо Свобода» Оксани Пеленської «На конґресі йшлося про Крим у російському контексті, немовби були там і представники громадських організацій із Криму та Донбасу. Чи маєте ви намір реагувати офіційно на ці події?» п. Райчинець відповів: «Якщо я подивлюся, що там за тематика, на людей, керівників цього «конґресу», чи як це назвати, то вона ховається за таке обличчя проукраїнське і ніби патріотичне. То назовні воно щось дає дивну інформацію про те, і що воно взагалі має означати. Повторюю, що до нас ніхто не звертався, неофіційно чи офіційно, ніхто не казав, що це має стосуватися до українців чи української діаспори за кордоном. Тобто, нас узагалі дивує такий підхід».

Ігор Голод

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply