Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Календар відзначень 88-х роковин Голодомору

Автор:

|

Листопад 12, 2021

|

Рубрика:

Календар відзначень 88-х роковин Голодомору

Світовий конґрес українців (СКУ) оприлюднив календар відзначень 88 роковин Голодомору 1932-1933 рр. — геноциду українського народу, до яких 27 листопада долучиться світове українство.
Так, цього року центральним заходом вшанування пам’яті жертв Голодомору, організованим СКУ, стане вебінар «Голодомор і нація: вплив через покоління», за участі провідних істориків та експертів із України та світу. Подія відбудеться 18 листопада.
Також Міжнародний координаційний комітет СКУ у справі Голодомору, у своєму нещодавньому зверненні до українських організацій і громад, закликав українців по всьому світі в суботу, 27 листопада ц. р., у Міжнародний день пам’яті жертв Голодомору, вшанувати кожну дитину, жінку та чоловіка, які невинно загинули під час цього геноциду: хвилиною мовчання о 19.32 за місцевим часом, запаленням свічок пам’яті у вікнах своїх будинків та участю в пам’ятних заходах і поминальних службах у місцевих громадах.
Крім того, СКУ запрошує всіх долучитися та поширювати акцію Крайового комітету США для визнання Голодомору Геноцидом з метою позбавити американського журналіста Волтера Дюранті Пулітцерівської премії. Отже:
4 листопада у Львові (Україна) розпочалася експозиція найвідомішої виставки на тему Голодомору «Марія». Виставка відкрита для глядачів, які дотримуються карантинних обмежень. Виставку «Марія» вже демонстрували у Швеції та США, a в Україні вона тривала з осені 2020-го до весни 2021 року в Національному музеї Голодомору-Геноциду (Київ). Виставка та всеукраїнський тур здійснюється за фінансової підтримки СКУ.
14 листопада біля пам’ятника Голодомору в Лос-Анджелесі (штат Каліфорнія) відбудеться вшанування пам’яті жертв Голодомору за участі запрошених гостей — істориків Вікторії Малко та Володимира Сергійчука у Ґранд-парку.
18 листопада CКУ запрошує всіх на вебінар у Facebook і Zoom, присвячений наслідкам впливу Голодомору на покоління та націю. Організатор: глобальна Мережа нащадків жертв Голодомору.
21 листопада в Українській греко-католицькій церкві св. Богородиці м. Коніерс (штат Джорджія) відбудеться панахида з нагоди дня пам’яті жертв Голодомору, яка розпочнеться після ранкової літургії. Після панахиди усіх гостей запросять до зали на обід та культурно-освітню програму.
27 листопада у Катедрі Святого Патрика в м. Нью-Йорк (США) відбудеться Соборна панахида за жертвами Голодомору 1932-1933 рр. Буде змога також долучитися віртуально.
Як повідомляв «Міст», СКУ запросив на вебінар «Голодомор і нація: вплив через покоління».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply