Новини для українців всього свту

Sunday, Oct. 2, 2022

Евген Чолій зустрівся з президентом України

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Евген Чолій зустрівся з президентом України

Президент СКУ 27 серпня ц. р. мав у Києві окремі зустрічі з главою України Віктором Януковичем і міністром закордонних справ Леонідом Кожарою. Евген Чолій також зустрівся у Львові з лідерами опозиції: 20 серпня ц. р. — із Віталієм Кличком, а 21 серпня ц. р. — з Арсенієм Яценюком.
Головною метою зустрічей було питання євроінтеграції України й те, що критично важливим для України є виконання умов, висунутих Європейським Союзом (ЄС), щоб Угода про асоціацію між ЄС і Україною була підписана під час Третього саміту країн «Східного партнерства» 28-29 листопада 2013-го у Вільнюсі (Литва). Усі підтвердили підтримку євроінтеграції України як головний пріоритет.
Стосовно вимоги ЄС у справі екс-прем’єр-міністра Юлії Тимошенко Віктор Янукович зазначив, що хоча є політична воля вирішити це питання, але поки що не існує юридичних механізмів його залагодження. Пан Чолій просив президента України використати свої президентські повноваження для завершення цієї справи. Він також зазначив, що СКУ закликатиме високопосадовців ЄС подати відповідні рекомендації для вирішення цієї проблеми.
Президент СКУ запевнив високопосадовців України, що СКУ надалі звертатиме увагу міжнародної спільноти на очевидні порушення Росією своїх зобов’язань у Меморандумі про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї від 1994 року, про утримання від використання економічного тиску проти України для одержання будь-яких переваг, а зокрема тиску на Україну з метою втягнути її до Митного Союзу.
Евген Чолій також звернувся до владних структур України з проханням захищати людські та національні права українців у Росії та виконати свої фінансові зобов’язання стосовно української громади в Словенії. Він також наголосив, що цього року Україні необхідно виділити кошти на спорудження пам’ятника Голодомору в Вашинґтоні в пам’ять про жертв Ґеноциду українського народу 1932-1933 рр. Віктор Янукович запевнив, що ці питання буде вирішені позитивно.
«СКУ й надалі сприятиме євроінтеграції та демократизації України, а також стежитиме й реагуватиме на аґресивну тактику Росії, направлену на перешкоджання підписанню Угоди про асоціацію між ЄС і Україною», зазначив п. Чолій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply