Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Евген Чолій зустрівся з президентом РП

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

Евген Чолій зустрівся з президентом РП

Президент Світового конґресу українців (СКУ) Евген Чолій здійснив 7–9 травня ц. р. подорож до столиці Польщі Варшави, де мав офіційні зустрічі з Броніславом Коморовським, президентом Республіка Польща (РП); Богданом Борусевичем, спікером Сенату; Ґжеґожем Схетиною, головою Комісії закордонних справ у сеймі, і Катаржиною Пелчинською-Налеч, заступником міністра закордонних справ.

Супровід президента СКУ забезпечили: Зенон Потічний, скарбник і член Екзекутивного комітету СКУ; Петро Тима, голова Об’єднання українців Польщі; Мирон Сич, депутат Сейму Польщі; Мирослав Купич, секретар ОУП; Іван Іванюра, перший віце-президент Канадсько-української торгової палати.

Під час зустрічей президент СКУ наголосив на необхідності євроінтеґрації України та заохотив польських високопосадовців допомогти українському народу краще усвідомити переваги проєвропейського курсу, а також акцентувати, що головною умовою для підписання та ратифікації Угоди про асоціацію є повернення владних структур України до основних європейських цінностей і поваги до людських прав.

Окрім цього, п. Чолій відзначив важливість жовтневих парламентських виборів в Україні й закликав польських високопосадовців вимагати звільнення провідних лідерів опозиції Юлії Тимо­шенко та Юрія Луценка й уможливлення їх участі в цих виборах. Президент СКУ заохочував також сформувати численну місію довгострокових і короткострокових міжнародних спостерігачів для забезпечення більш чесного та прозорого виборчого процесу в Україні. Було обговорене й питання про заклики до бойкоту Євро-2012, який був би дуже шкідливим для українського народу та неґативно вплинув би на процес євроінтеґрації України.

Аби привернути увагу до проблем місцевої української громади, високопосадовцям було передано матеріали II Конґресу українців Польщі.

Президент СКУ також мав розмову з Маркіяном Мальським, послом України в РП, і з представниками місцевої української громади про сучасні події в Україні та їхню оцінку високопосадовцями РП. Евген Чолій разом із членами Ради директорів канадської організації «Народний дім» Зеноном Потічним та Іваном Іванюрою передав голові Петру Тимі $5,000 для потреб Народного дому в Перемишлі.

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply